Maraton faworytki w Granby. Zagra z nią Magdalena Fręch

Daria Kasatkina przetrwała napor Belgijki Greet Minnen i będzie rywalką Magdaleny Fręch w turnieju WTA 250 w Granby. Awans wywalczyła Ukrainka Marta Kostiuk.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W Granby Daria Kasatkina (WTA 10) została rozstawiona z numerem pierwszym. Już w I rundzie miała duże problemy. Zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 6:2 Greet Minnen (WTA 109). W trwającym dwie godziny i 57 minut meczu Kasatkina popełniła 12 podwójnych błędów, ale też spożytkowała siedem z 14 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Magdaleną Fręch. Będzie to druga konfrontacja tych tenisistek. W 2019 roku w Dubaju Polka wywalczyła seta.

Anna Bondar (WTA 56) pokonała 6:3, 6:4 Kaylę Cross (WTA 1162). W pierwszym secie Węgierka oddała podanie przy 2:2, ale zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 78 minut obroniła siedem z dziewięciu break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Marta Kostiuk (WTA 72) w 68 minut wygrała 6:1, 7:5 z Tamarą Zidansek (WTA 82). W drugim secie Ukrainka od 1:4 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W całym meczu wywalczyła 30 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po sześć break pointów. Kostiuk pięć obroniła i uzyskała cztery przełamania.

Nuria Parrizas-Diaz (WTA 64) w 67 minut rozbiła 6:2, 6:1 Rebeccę Peterson (WTA 83). Hiszpanka zniwelowała dwa break pointy i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Tereza Martincova (WTA 69) zwyciężyła 6:2, 7:5 Oceane Dodin (WTA 99). W drugim secie Czeszka od 3:5 zgarnęła cztery gemy z rzędu.

Jasmine Paolini (WTA 57) wygrała 7:6(6), 6:4 z Himeno Sakatsume (WTA 359). W pierwszym secie Włoszka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu 85 minut odparła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie dwie z trzech szans. Kaja Juvan (WTA 70) uległa 5:7, 3:6 Cadence Brace  (WTA 646). Słowenka w obu setach miała przewagę przełamania. W pierwszym prowadziła 3:1, a w drugim wyszła na 2:0.

Championnats Banque Nationale de Granby, Granby (Kanada)