Zaskoczenie w US Open. Pierwsza rozstawiona już odpadła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep

Turniejowa siódemka Simona Halep przegrała już w pierwszym meczu wielkoszlemowego US Open z Darią Snigur. Potknięcie w drodze po zwycięstwo zaliczyła Maria Sakkari. Podobnych problemów nie miała Coco Gauff.

Simona Halep nie poradziła sobie z kwalifikantką Darią Snigur. Konfrontacja z notowaną na 124. miejscu w rankingu WTA Ukrainką miała nietypowy przebieg. Rumunka co prawda przegrała pierwszego seta 2:6, ale w drugim zrewanżowała się przekonującym 6:0 i wydawała się być na dobrej drodze do odwrócenia wyniku. Nie jednak z tego - Snigur ponownie zaczęła przeważać na korcie i wcześnie zdobyła przewagę potrzebną do wygrania 6:4 decydującej partii. W końcówce było nerwowo, ponieważ Ukrainka zgubiła przewagę 5:1 zanim wygrała ostatniego gema serwisowego.

Rozstawiona z numerem trzecim Maria Sakkari nie odniosła ekspresowego zwycięstwa z Tatjaną Marią. Potrzebowała na pokonanie Niemki trzech setów. Po zaskakującym potknięciu w drugiej partii, rozdrażniona Greczynka "zgniotła" przeciwniczkę 6:0 w trzecim secie. Zajęło jej to dodatkowe pół godziny spędzone na korcie.

Coco Gauff, czyli jedna z nadziei amerykańskich kibiców na zwycięstwo w US Open, trafiła na Leolię Jeanjean, która tak jak Snigur przebiła się przez kwalifikacje. Gauff w poprzedzającym wielkiego szlema turnieju w Cincinatti skreczowała, co mogło powodować delikatną niepewność. Amerykanka grała jednak solidnie i nie miała podobnych problemów jak Halep i Sakkari z wywiązaniem się z roli faworytki. Zwyciężyła w dwóch setach 6:2, 6:3.

Spośród licznych, startujących w poniedziałek, Amerykanek wygrała również Alison Riske-Amritraj, która w dwóch setach pokonała Eleanę Yu. Rozstawione Weronika Kudermetowa, Caroline Garcia oraz Beatriz Haddad Maia zwyciężały w dwóch setach. Brazylijka zrobiła to efektownie i ograła 6:0, 6:0 Anę Konjuh.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,1 mln dolarów poniedziałek, 29 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Daria Snigur (Ukraina, Q) - Simona Halep (Rumunia, 7) 6:2, 0:6, 6:4 Maria Sakkari (Grecja, 3) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 3:6, 6:0 Coco Gauff (USA, 12) - Leolia Jeanjean (Francja, Q) 6:2, 6:3 Camila Osorio (Kolumbia) - Ann Li (USA) 1:6, 6:3, 6:1 Weronika Kudermetowa (Rosja, 18) - Donna Vekić (Chorwacja) 7:5, 6:3 Anna Kalinska (Rosja) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:4, 6:3 Caroline Garcia (Francja, 17) - Kamilla Rachimowa (Rosja, Q) 6:2, 6:4 Alison Riske-Amritraj (USA, 29) - Eleana Yu (USA, WC) 6:2, 6:4 Bianca Andreescu (Kanada) - Harmony Tan (Francja, WC) 6:0, 3:6, 6:1 Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 15) - Ana Konjuh (Chorwacja) 6:0, 6:0 Dalma Galfi (Węgry) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) 6:4, 6:3