Puściły mu nerwy. Zobacz, co zrobił Hurkacz

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / US Open/YouTube / Hubert Hurkacz - podczas pojedynku z Ilją Iwaszką - nie wytrzymał. W III secie rzucił rakietą o ziemię.

Hubert Hurkacz jest poza burtą US Open. Polski tenisista - nieoczekiwanie - przegrał już w II rundzie z niżej notowanym Białorusinem. W III secie nasz zawodnik nie wytrzymał i...

W tym artykule dowiesz się o:

Nie tego spodziewaliśmy się po występie Huberta Hurkacza w US Open. II runda to o wiele za mało - nie tylko z perspektywy kibica, ale również i zawodnika. Trudno się więc dziwić, że Polakowi puściły nerwy.

Ilja Iwaszka okazał się zbyt trudnym rywalem dla Polaka. Po długim i wyrównanym pojedynku to ostatecznie Białorusin wygrał i awansował do kolejnej rundy. Hurkaczowi już po raz piąty z rzędu (od 2018 roku) nie udało się przebrnąć przez II rundę US Open.

Kiedy - w III secie - polski zawodnik przegrał decydującą piłkę i było już wiadomo, że będzie niezwykle ciężko odrobić straty, Hurkacz uderzył rakietą o podłoże. Zobacz tę sytuację (na poniższym filmie od 1:45).

"Wróciły wielkoszlemowe demony Huberta Hurkacza" - napisał w relacji (TUTAJ ją przeczytasz >>) dziennikarz WP SportoweFakty Rafał Smoliński. I trudno się z nim nie zgodzić. Trafił idealnie w punkt.

Należy również podkreślić, że pogromca Hurkacza gra oficjalnie pod neutralną flagą. Białoruś wspomaga Rosję w trwającej już ponad pół roku wojnie w Ukrainie. Dlatego sportowcy z tego kraju mają problemy. W wielu dyscyplinach Białorusini w ogóle nie mogą startować na arenie międzynarodowej. W tenisie jest nieco inaczej i dlatego Iwaszka może występować w US Open, ale bez flagi swojego państwa.

Czy Hubert Hurkacz utrzyma miejsce w TOP-10 rankingu ATP na koniec sezonu 2022?