Pokaz mocy Australii w Pucharze Davisa. W innych meczach była zacięta rywalizacja

Rywalizacja Australii z Belgią była nadspodziewanie jednostronna. Tenisiści z Antypodów wygrali komplet pojedynków i pozwolili sobie na niepowodzenie w tylko jednym secie. W innych meczach walka była bardziej zacięta.

Alex de Minaur PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Australia była faworytem i wywiązała się z pierwszego w tym tygodniu zadania znakomicie. Jedynego seta przegrał Jason Kubler z Zizou Bergsem. Konfrontacje Alexa de Minaura z Davidem Goffinem, a także deblistów były już jednostronne. Szczególnie wyraźna przewaga De Minaura robiła wrażenie - oddał on 62. tenisiście rankingu ATP tylko po dwa gemy w obu setach.

Nie zawiedli szwedzcy singliści i późniejsza porażka z Argentyńczykami w deblu nie miała dla nich kluczowego znaczenia. Elias Ymer pokonał Sebastiana Baeza w trzech setach, a o jego wyższości w decydującej partii zdecydował tie-break. Było to starcie "na ostrzu noża". Mikael Ymer już bez podobnych problemów rozprawił się z Diego Schwartzmanem.

Śladem Australijczyków i Szwedów poszli Holendrzy, którzy w singlu rozprawili się z Kazachami. Za pewne zaskoczenie można było uznać zwycięstwo Botica van de Zandschulpa z Aleksandrem Bublikiem.

Rozegrane we wtorek mecze rozpoczęły fazę grupową Pucharu Davisa. 16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy rywalizujące w czterech miastach. Między 13 a 18 września rozegrają one po trzy spotkania. Do ćwierćfinałów przejdą po dwie najlepsze reprezentacje. Faza pucharowa będzie w listopadzie.

Puchar Davisa - grupa światowa:

GRUPA C (Hamburg):

Australia - Belgia 3:0

Jason Kubler (Australia) - Zizou Bergs (Belgia) 6:4, 1:6, 6:3
Alex de Minaur (Australia) - David Goffin (Belgia) 6:2, 6:2
Matthew Ebden / Max Purcell (Australia) - Sander Gille / Joran Vliegen (Belgia) 6:1, 6:3

GRUPA A (Bolonia):

Szwecja - Argentyna 2:1

Elias Ymer (Szwecja) - Sebastian Baez (Argentyna) 6:4, 3:6, 7:6 (4)
Mikael Ymer (Szwecja) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:2, 6:2
Maximo Gonzalez / Horacio Zeballos (Argentyna) - Andre Goransson / Elias Ymer (Szwecja) 3:6, 6:3, 6:2

GRUPA B (Walencja):

Kanada - Korea Południowa 2:1

Vasek Pospisil (Kanada) - Seong-Chan Hong (Korea Południowa) 4:6, 6:1, 7:6 (5)
Soonwoo Kwon (Korea Południowa) - Felix Auger-Aliassime (Kanada) 7:6 (5), 6:3
Felix Auger-Aliassime / Vasek Pospisil (Kanada) - Ji Sung Nam / Min-Kyu Song (Korea Południowa) 7:5, 5:7, 6:3

GRUPA D (Glasgow):

Holandia - Kazachstan 2:1

Tallon Griekspoor (Holandia) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:1, 3:6, 6:3
Botic van de Zandschulp (Holandia) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 3:6, 6:1, 6:4
Aleksander Bublik / Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) - Wesley Koolhof / Matwe Middelkoop (Holandia) 6:4, 1:6, 6:3

Czy Australia będzie najlepsza w grupie Pucharu Davisa?