Sensacyjna porażka Amerykanki w Chennai. Nastolatka rywalką Magdy Linette

We wtorek doszło do dużej niespodzianki w turnieju WTA 250 w Chennai. Odpadła najwyżej rozstawiona amerykańska tenisistka Alison Riske-Amritraj. Wyłoniona została kolejna rywalka Magdy Linette.

Alison Riske Getty Images / Na zdjęciu: Alison Riske
W Chennai zakończona została I runda. W Indiach impreza głównego cyklu odbywa się po raz pierwszy od 14 lat. Najwyżej rozstawiona była Alison Riske-Amritraj (WTA 23), ale sensacyjnie już z rywalizacji odpadła. We wtorek przegrała 2:6, 3:6 z Anastazją Gasanową (WTA 147). W ciągu 89 minut Amerykanka uzyskała trzy przełamania, a własne podanie oddała sześć razy.

Kolejną rywalkę poznała Magda Linette. O ćwierćfinał Polka zmierzy się z 19-letnią Oksaną Selechmetową (WTA 142), która wygrała 6:3, 6:1 z Despiną Papamichail (WTA 197). W ciągu 67 minut młoda tenisistka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Jest ona mistrzynią juniorskiego US Open 2019 i Rolanda Garrosa 2021 w deblu oraz finalistką Wimbledonu 2019 także w grze podwójnej.

Tatjana Maria (WTA 84) w 76 minut rozbiła 6:0, 6:1 Ankitę Rainę (WTA 325). Półfinalistka tegorocznego Wimbledonu wywalczyła 19 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji.

Warwara Graczewa (WTA 60) odparła osiem break pointów i pokonała 6:3, 6:2 Mariję Tkaczewą (WTA 366). Nadia Podoroska (WTA 298) wygrała 6:4, 6:3 z Kyoką Okamurą (WTA 297). W ciągu godziny i 52 minut obie tenisistki miały po pięć break pointów. Argentyńska półfinalistka Rolanda Garrosa 2020 raz oddała podanie, a sama uzyskała trzy przełamania.