Te obrazki obiegły świat. Nagrano zachowanie Igi

Iga Świątek w środę odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju WTA w Ostrawie. Jej rywalka Alja Tomljanović skreczowała przy wyniku 2:2 w drugim secie. Filmik z udziałem Polki oraz Australijki po meczu pojawił się w mediach społecznościowych.

Mateusz Byczkowski
Iga Świątek i Ajla Tomljanović/WTA Twitter / Iga Świątek i Ajla Tomljanović/WTA
Po zwycięstwie w tegorocznej edycji wielkoszlemowego US Open Iga Świątek miała prawie miesiąc przerwy od gry. Liderka światowego rankingu WTA wróciła na kort. Jej rywalką w spotkaniu 1/8 finału turnieju w Ostrawie była Ajla Tomljanović.

Pierwszy zacięty set padł łupem polskiej tenisistki (7:5). Kibice w drugiej odsłonie widzieli tylko cztery gemy. Przeciwniczka Świątek wzięła przerwę medyczną, a kilka minut później postanowiła skreczować (więcej przeczytasz TUTAJ).

Światowa "jedynka" podeszła do Alji Tomljanović, porozmawiała z nią chwilę, a także przytuliła. Nagranie z tej sytuacji zostało opublikowane w mediach społecznościowych WTA.

Iga Świątek tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Ostrawie. Rywalkę pozna w czwartek, bo właśnie wtedy swoje spotkanie rozegrają jej potencjalne rywalki - kwalifikantka Catherine McNally i Karoliną Muchova.

Muchova występuje w tej imprezie dzięki "dzikiej karcie". Wiadomo już, że polska tenisistka po raz kolejny na kort wyjdzie w piątek (7 października).