Andy Murray zadebiutował w Gijon. Rozstawieni tenisiści gospodarzy za burtą

Andy Murray w dwóch setach pokonał Alejandro Davidovicha w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Gijon. We wtorek z imprezy odpadli też inni tenisiści gospodarzy - Albert Ramos i Feliciano Lopez.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Andy Murray
W trakcie 17-letniej zawodowej kariery Andy Murray występował w turniejach w wielu zakątkach globu. We wtorek jednak po raz pierwszy zagrał w hiszpańskim Gijon. Debiut na nowym terytorium okazał się dla Szkota udany - w meczu I rundy Gijon Open pokonał 7:5, 6:2 rozstawionego z numerem szóstym Alejandro Davidovicha.

- W pierwszym secie on grał lepiej ode mnie, miał wiele szans, ale ja byłem twardy w trudnych momentach. Końcówka tej partii była bardzo ważna. W drugim poziom jego gry spadł - powiedział grający w Gijon z dziką kartą Murray, cytowany przez atptour.com.

We wtorek odpadł też inny rozstawiony reprezentant gospodarzy, Albert Ramos. 34-latek z Barcelony, turniejowa "ósemka", przegrał 6:4, 4:6, 2:6 z Marcosem Gironem. Amerykanin, który w ciągu dwóch godzin i czterech minut gry zaserwował trzy asy i uzyskał pięć przełamań, w II rundzie zmierzy się z Dominikiem Thiemem.

Dzikiej karty nie wykorzystał Feliciano Lopez. 41-latek z Madrytu w trzech setach uległ Ilji Iwaszce, który w 1/8 finału zagra z najwyżej rozstawionym Andriejem Rublowem. Radość miejscowym fanom dał jedynie Nicolas Alvarez. 21-latek z Burgos w pojedynku kwalifikantów ograł Marco Trungellitiego, a jego kolejnym rywalem będzie Tommy Paul, turniejowa "piątka".

Do II rundy awansował również kwalifikant Manuel Guinard. Francuz wyeliminował Fabio Fogniniego, który poddał mecz w trzecim secie. O awans do ćwierćfinału Guinard powalczy z oznaczonym numerem czwartym Francisco Cerundolo.