Poprosił Igę o rakietę. Nagrano, co mu odpowiedziała

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek po zwycięstwie z Jessicą Pegulą w San Diego

Iga Świątek po trzysetowym pojedynku pokonała Jessicę Pegulę w półfinale turnieju WTA 500 w San Diego. Po spotkaniu jeden z fanów miał do najlepszej tenisistki świata nietypową prośbę.

Iga Świątek w pierwszym secie spotkania z Jessicą Pegulą prowadziła 4:2, ale wtedy przytrafił się jej najgorszy czas w spotkaniu. Polka straciła cztery gemy z rzędu i zarazem przegrała inauguracyjną partię. Następnie zarządzono przerwę w związku z opadami deszczu. Później Polka była już nie do zatrzymania.

Zarówno drugiego, jak i trzeciego seta Świątek wygrała 6:2. Tym samym 21-latka awansowała już do dziewiątego finału turnieju rangi WTA w sezonie 2022.

Po spotkaniu, gdy Polka pakowała swoje rakiety do torby, to jeden z kibiców zapytał, czy ta nie podaruje mu jednej z nich w prezencie. Pytanie zaskoczyło liderkę światowego rankingu, ale odpowiedź mogła być tylko jedna. - Sorry, potrzebuję ich - powiedziała Świątek.

21-letnia tenisistka nie chciała jednak, by kibic został bez niczego. Rzuciła zatem w jego stronę swoją frotkę na nadgarstek.

Finałową przeciwniczką Polki będzie Chorwatka Donna Vekić lub reprezentantka gospodarzy, Danielle Collins.