Ta akcja mogła dodać Hurkaczowi skrzydeł (WIDEO)

Pomimo, że do końca robił co tylko mógł, to do półfinału Erste Bank Open w Wiedniu Hubert Hurkacz awansować nie zdołał. Nie pomogły nawet takie akcje w wykonaniu najlepszego polskiego tenisisty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Hubert Hurkacz w akcji Twitter / oficjalny profil ATP Tour / Hubert Hurkacz w akcji
W ćwierćfinale turnieju rangi ATP 500 rozgrywanego w Wiedniu Hubert Hurkacz uległ Bornie Coriciowi. Chorwat wygrał 6:4, 6(2):7, 7:6(5).

Tutaj więcej o spotkaniu -->> Co za emocje w meczu Polaka! Hubert Hurkacz nie powtórzył swojego wyczynu

Pojedynek był niesamowicie wyrównany, a Polak w trakcie jego trwania popisał się kilkoma efektownymi zagraniami.

Jedno z nich miało miejsce przy stanie 5:5 w trzecim secie. Corić, mając przewagę, serwował po wygraną, ale... Polak wygrał kapitalną wymianę, dając sobie "życie".

Niestety tylko na chwilę. Trzeci set, ostatecznie w tie-breaku, padł łupem Coricia, który dopiął swego i to on zagra w półfinale wiedeńskiego turnieju.

Za dotarcie do ćwierćfinału turnieju Erste Bank Open Hurkacz otrzyma nagrodę finansową w wysokości 63 tys. dolarów, czyli 298 tys. złotych. Corić, za sam półfinał, zarobi co najmniej dwa razy tyle.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.