Ulubienice gospodarzy za burtą. Znamy pierwsze półfinalistki WTA Finals

W trzecim dniu WTA Finals 2022 rozegrano drugą kolejkę spotkań w turnieju debla w grupie Rosie Casals. W półfinale pewnie zameldowały się ubiegłoroczne mistrzynie. Drugiej porażki doznała para złożona z reprezentantek USA.

Rafał Smoliński
Coco Gauff PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Coco Gauff
W pierwszym meczu środowej serii gier niespodzianki nie było. Najwyżej rozstawione Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova znów pokazały swoją moc i wygrały z duetem Yifan Xu i Zhaoxuan Yang 6:3, 6:3. Czeszki po raz drugi nie straciły seta, a to oznaczało dla nich awans do półfinału zawodów WTA Finals 2022.

Więcej emocji było w drugim spotkaniu, które odbyło się wieczorem. Oznaczone "trójką" Coco Gauff i Jessica Pegula zmierzyły się z amerykańsko-holenderskim duetem Desirae Krawczyk i Demi Schuurs. Amerykanki musiały wygrać ten mecz, aby pozostać w turnieju debla.

Zaczęło się po myśli Gauff i Peguli, które wygrały pierwszego seta. W drugiej partii nastąpiła jednak katastrofa, bowiem faworytki gospodarzy nie wywalczyły nawet gema. W takich okolicznościach decydujący okazał się super tie-break. W rozgrywce tej Krawczyk i Schuurs poszły za ciosem i to one zwyciężyły ostatecznie w całym meczu 3:6, 6:0, 10-5.

Po drugiej serii gier sytuacja w grupie Rosie Casals stała się klarowna. Krejcikova i Siniakova awansowały do półfinału z pierwszego miejsca, a Gauff i Pegula straciły szanse na grę w fazie pucharowej. W piątek Amerykanki zmierzą się z Czeszkami w ostatnim meczu w grupie. Natomiast Krawczyk i Schuurs mają wszystko w swoich rękach. W piątek czeka je kluczowe spotkanie z deblem Xu i Yang. Zasada jest prosta: zwycięska para awansuje do półfinału z drugiej pozycji w grupie.

WTA Finals, Fort Worth (USA)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 5 mln dolarów
środa, 2 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa A (Rosie Casals)

Barbora Krejcikova (Czechy, 1) / Katerina Siniakova (Czechy, 1) - Yifan Xu (Chiny, 6) / Zhaoxuan Yang (Chiny, 6) 6:3, 6:3

Desirae Krawczyk (USA, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Coco Gauff (USA, 3) / Jessica Pegula (USA, 3) 3:6, 6:0, 10-5