Rafael Nadal powrócił do gry po dwóch miesiącach. Niespodzianka w meczu Hiszpana

Rafael Nadal wrócił do występów po dwumiesięcznej absencji. W II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu Hiszpan jednak niespodziewanie w trzech setach przegrał z Tommym Paulem. Odpadł też Denis Shapovalov.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W ostatnich tygodniach Rafael Nadal miał ważniejsze sprawy niż tenis. Hiszpan przede wszystkim poświęcał czas rodzinie, bo został ojcem. W środę powrócił do występów i rozegrał pierwszy mecz od 5 września, gdy w US Open przegrał z Francesem Tiafoe'em. Nie był to jednak udany powrót - w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu (w I rundzie miał wolny los) Rafa uległ 6:3, 6:7(4), 1:6 Tommy'emu Paulowi.

Co rzadkie u Nadala, im dłużej trwał mecz, tym grał słabiej. Najlepsza w wykonaniu Hiszpana była pierwsza godzina, kiedy to skutecznie serwował i ograniczał liczbę błędów. Majorkanin prowadził 6:3 i 2:1 z przewagą przełamania, ale od tego momentu zaczął oddawać pole.

W drugim secie Paul odrobił stratę przełamania i o wszystkim zadecydował tie break, w którym Amerykanin zwyciężył 7-4. Z kolei w trzeciej partii Nadal był cieniem samego siebie, jego zagrania nie miały mocy, ospale poruszał się po korcie, w efekcie zdobył zaledwie jednego gema.

- To prawdopodobnie moje największe zwycięstwo w karierze - przyznał 25-latek z New Jersey, cytowany przez atptour.com. - Byłem zmotywowany, ale jednocześnie bardzo zrelaksowany i zagrałem całkiem nieźle. Wprawdzie przegrałem pierwszego seta, ale potem się odbiłem - ocenił.

Paul, który w środę zapisał na swoim koncie cztery asy, pięć przełamań i 29 zagrań kończących, w III rundzie zmierzy się z kolejnym Hiszpanem, Pablo Carreno, turniejową "14". 31-latek z Gijon także potrzebował trzech setów, aby wyeliminować Denisa Shapovalova.

Ostatni środowy mecz dobiegł końca o godz. 3:03. O tak późnej porze z triumfu cieszył się Corentin Moutet, który niespodziewanie pokonał 6:3, 5:7, 7:6(3) rozstawionego z numerem 12. Camerona Norrie'ego. Kolejnym rywalem francuskiego kwalifikanta będzie oznaczony "piątką" Stefanos Tsitsipas.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 5,415 mln euro
środa, 2 listopada

II runda gry pojedynczej:

Pablo Carreno (Hiszpania, 14) - Denis Shapovalov (Kanada) 7:6(2), 2:6, 6:4
Tommy Paul (USA) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 3:6, 7:6(4), 6:1
Corentin Moutet (Francja, Q) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) 6:3, 5:7, 7:6(3)