Najczęściej wyszukiwani sportowcy w Google. Czterech tenisistów na liście

Tenis w ciągu ostatnich lat odnotował ogromny wzrost popularności pod względem widowni telewizyjnej, frekwencji na stadionach oraz relacji w mediach. Nazwiska czterech tenisistów znalazły się na liście najczęściej wyszukiwanych sportowców w Google.

Andrzej Podgórski
Casper Ruud (z lewej) i Novak Djoković - finalista i mistrz ATP Finals 2022 PAP/EPA / Alessandro di Marco / Na zdjęciu: Casper Ruud (z lewej) i Novak Djoković - finalista i mistrz ATP Finals 2022
Pod koniec każdego roku Google publikuje różne listy przedstawiające najczęstsze i powtarzające się wyszukiwania użytkowników. Według zebranych danych opublikowano wyniki, które przedstawiają dziesiątkę najczęściej wyszukiwanych sportowców.

Listę najpopularniejszego sportowca otworzył Novak Djoković. Serbski tenisista miał dosyć trudny rok, nie wystąpił w zbyt dużej ilości turniejów z uwagi na brak przyjętej szczepionki przeciwko COVID-19. Zawodnik z Belgradu w minionym sezonie wygrał pięć turniejów m.in. WimbledonATP Finals oraz Rzym.

Drugim najczęściej wyszukiwanym sportowcem był Rafael Nadal, który triumfował w tym roku w Australian Open i Roland Garros. 3. miejsce przypadło Serenie Williams, która podczas US Open zakończyła karierę.

Na 10. miejscu sklasyfikowany został 19-letni Carlos Alcaraz. Hiszpan wygrał w tym sezonie US Open i został liderem rankingu. Ponadto triumfował w Madrycie, Miami, Barcelonie oraz Rio de Janeiro.

W czołowej dziesiątce zestawienia sklasyfikowani zostali m.in Shaun White, Gerard Pique, Cain Velasquez oraz Yuzuru Hanyu. Zabrakło Rogera Federera, który zakończył karierę, oraz Igi Świątek.