Cykl ITF kobiet: Kania w ćwierćfinale w Antalyi

Paula Kania zagra w ćwierćfinale turnieju ITF w Antalya-Belek. Polka pokonała rozstawioną z numerem 3 Czeszkę Katerinę Vankovą. Dobrą passę Barbary Sobaszkiewicz przerwała w tych samych zawodach Portugalka Magali de Lattre.

W tym artykule dowiesz się o:

Kania nie była faworytką w spotkaniu przeciwko Vankovej, jednak zarówno w pierwszym jak i trzecim secie meczu pokazała wyższość nad rywalką. Jedynie w drugiej partii zdecydowanie wygrała tenisistka z Czech. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:3, 2:6, 6:2. Kolejną rywalką Polki będzie Stephanie Vogt z Liechtensteinu.

Rewanż na Polce za porażkę rodaczki wzięły w grze podwójnej Barbora Krtickova i Lucie Sipkova, które pokonały naszą zawodniczkę w drugiej rundzie debla.

Awans do ćwierćfinału tureckich zawodów nie udał się natomiast Barbarze Sobaszkiewicz. Polka przegrała z turniejową "dwójką", Magali de Lattre z Portugalii. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:2, 7:6(4).

Do grona półfinalistek w deblu podczas turnieju w czarnogórskiej Podgoricy dołączyła Karolina Kosińska. Nasza tenisistka wraz z Nicole Clerico z Włoch ograły Serbki Doroteję Erić i Aleksandrę Krunić w dwóch setach.

W piątek Polka powalczy o awans do najlepszej czwórki w singlu. O awans Kosińska zagra przeciwko Czeszce Renacie Voracovej.

czwartek, 8 października 2009

wyniki turniejów kobiecego cyklu ITF:

Podgorica (Czarnogóra), 25 tys. dol., kort ziemny:

ćwierćfinał gry podwójnej:

Karolina Kosińska, Nicole Clerico (Polska, Włochy, 1) - Doroteja Erić, Aleksandra Krunić (Serbia) 6:3, 6:4

Antalya-Belek (Turcja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska) - Katerina Vankova (Czechy, 3) 6:3, 2:6, 6:2

Magali de Lattre (Portugalia, 2) - Barbara Sobaszkiewicz (Polska, Q) 6:2, 7:6(4)

Barbora Krtickova, Lucie Sipkova (Czechy, 4) - Paula Kania, Renata Bakiewa (Polska, Rosja) 6:4, 4:6, 11:9