Tenisistki wróciły do Auckland. Wśród nich wybitna Amerykanka

Venus Williams wkroczyła do akcji w Auckland. Amerykanka pokonała swoją rodaczkę Katie Volynets. Efektownie turniej rozpoczęła Kanadyjka Leylah Fernandez.

Venus Williams Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Venus Williams
W poniedziałek wystartowała pierwsza od 2020 roku edycja turnieju w Auckland. Triumfowała wówczas Serena Williams. Amerykanka zakończyła już karierę, ale wciąż rywalizuje jej siostra. Venus Williams (WTA 1003) w Nowej Zelandii zdobyła tytuł w 2015 roku. W poniedziałek ruszyła do boju i pokonała 7:6(4), 6:2 Katie Volynets (WTA 113).

W pierwszym secie Williams oddała podanie przy 4:4, ale zaliczyła przełamanie powrotne. W tie breaku skruszyła opór rodaczki. W drugiej partii zdobywczyni siedmiu wielkoszlemowych tytułów dominowała na korcie. W trwającym godzinę i 44 minuty meczu zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym serwisie. Wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Kolejną rywalką Williams będzie Lin Zhu (WTA 84), która zwyciężyła 4:6, 7:6(6), 6:4 Madison Brengle (WTA 57). Chinka obroniła piłkę meczową w tie breaku drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 48 minut spotkaniu obie tenisistki uzyskały po siedem przełamań. Zhu zdobyła o cztery punkty więcej (113-109).

Efektownie turniej rozpoczęła Leylah Fernandez (WTA 40), która w 61 minut rozbiła 6:1, 6:1 Brendę Fruhvirtovą (WTA 132). Kanadyjka zniwelowała cztery break pointy i spożytkowała pięć z 10 szans na przełamanie. W II rundzie finalistka US Open 2021 zmierzy się z Julią Grabher (WTA 82), która pokonała 5:7, 6:1, 6:2 Terezę Martincovą (WTA 71). Austriaczka popełniła 10 podwójnych błędów, ale uzyskała dziewięć przełamań.

Rebecca Marino (WTA 63) wygrała 6:3, 7:6(3) z Dalmą Galfi (WTA 83). W drugim secie Kanadyjka obroniła trzy piłki setowe przy 5:6 i 0-40. Ysaline Bonaventure (WTA 95) zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:4 Catherine McNally (WTA 93). Belgijka cztery razy oddała podanie, a wykorzystała pięć z 21 break pointów.