Gauff wkroczyła do akcji w Auckland. Trudna przeprawa wielkoszlemowej mistrzyni

Amerykanka Coco Gauff ma za sobą pierwszy mecz w turnieju w Auckland. Brytyjka Emma Raducanu przetrwała napór Czeszki Lindy Fruhvirtovej.

Coco Gauff Getty Images / Fiona Goodall / Na zdjęciu: Coco Gauff
W Auckland panują kapryśne warunki. Za tenisistkami dwa dni rywalizacji i do rozegrania lub dokończenia pozostało jeszcze pięć meczów I rundy. Do akcji wkroczyła Coco Gauff (WTA 7), która pokonała 6:4, 6:1 Tatjanę Marię (WTA 68). W pierwszym secie Niemka z 0:4 wyrównała na 4:4. Od tego momentu Amerykanka zdobyła osiem z dziewięciu kolejnych gemów.

W ciągu 82 minut Gauff zgarnęła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans. W II rundzie finalistka Rolanda Garrosa zmierzy się z Xinyu Wang lub Sofią Kenin, mistrzynią Australian Open 2020.

Emma Raducanu (WTA 78) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Lindę Fruhvirtovą (WTA 79). Brytyjka odrodziła się ze stanu 4:6, 0:2. W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu mistrzyni US Open 2021 uzyskała pięć przełamań. O ćwierćfinał zagra z Viktorią Kuzmovą (WTA 134), która pokonała 6:4, 6:4 Bernardę Perę (WTA 44). W drugim secie Słowaczka wróciła z 0:3, a mogła przegrywać 0:4, ale w czwartym gemie odparła break pointa.

Anna Blinkowa (WTA 73) wygrała 6:4, 4:6, 7:5 z Elisabettą Cocciaretto (WTA 64). Tenisistka z Moskwy zdobyła o cztery punkty więcej (100-96). Wykorzystała cztery z 10 break pointów. Elena-Gabriela Ruse (WTA 116) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:4 Erin Routliffe (WTA 855) po dwóch godzinach i 24 minutach. Rumunka zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Anna Blinkowa - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:4, 4:6, 7:5
Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) - Erin Routliffe (Nowa Zelandia, WC) 6:2, 4:6, 6:4

Czy Coco Gauff awansuje do ćwierćfinału w Auckland?