Zmienne szczęście wielkoszlemowych mistrzyń z USA. W Auckland przeszkadza deszcz

Wielkoszlemowe mistrzynie z USA ze zmiennym szczęściem rywalizowały w turnieju WTA 250 w deszczowym Auckland. Odpadła Sloane Stephens, a do kolejnej rundy awansowała Sofia Kenin.

Sloane Stephens Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W Auckland pogoda nie rozpieszcza tenisistek. Z powodu deszczu I runda została dokończona w hali. Szanse na dobry wynik szybko straciła Sloane Stephens (WTA 37). Amerykanka przegrała 3:6, 6:7(5) z Rebeką Masarovą (WTA 130). W drugim secie mistrzyni US Open 2017 z 0:2 wyszła na 5:2. W dziewiątym gemie zmarnowała piłkę setową. W tie breaku Hiszpanka skruszyła jej opór.

W ciągu godziny i 51 minut Stephens popełniła pięć podwójnych błędów. Masarova zdobyła 35 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 14 break pointów. W II rundzie Hiszpanka zmierzy się z Anną Blinkową.

Sofia Kenin (WTA 227) wygrała 7:6(6), 6:3 z Xinyu Wang (WTA 86). Amerykanka obroniła dwie piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii uzyskała przełamanie na 2:0 i nie oddała przewagi. W ciągu 96 minut mistrzyni Australian Open 2020 obroniła sześć z siedmiu break pointów i trzy razy odebrała rywalce podanie. Kolejną rywalką Kenin będzie najwyżej rozstawiona Coco Gauff.

Danka Kovinić (WTA 60) pokonała 6:1, 6:4 Nao Hibino (WTA 138). W ciągu 74 minut reprezentantka Czarnogóry wywalczyła 28 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i spożytkowała cztery z sześciu szans na przełamanie.

Lauren Davis (WTA 87) w 74 minuty rozbiła 6:2, 6:1 Tamarę Zidansek (WTA 85). Amerykanka zniwelowała trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji. Karolina Muchova (WTA 151) prowadziła 5:3 z Xiyu Wang (WTA 50), gdy Chinka skreczowała.