Wysokie zwycięstwa weteranów w Auckland. Porażki rozstawionych

David Goffin bez straty seta pokonał rozstawionego z numerem piątym Aleksandra Bublika w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Auckland. Wysokie zwycięstwo odniósł też inny weteran, Richard Gasquet.

Marcin Motyka
David Goffin Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: David Goffin
Po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami związanymi z pandemią COVID-19 turniej Auckland znów organizuje turniej rangi ATP Tour. Impreza ruszyła w poniedziałek, a w meczu otwarcia Constant Lestienne pokonał 6:3, 6:1 Pedro Cachina.

Kolejny pojedynek przyniósł niespodziankę. Będący w ostatnich miesiącach w przeciętnej dyspozycji David Goffin doskonale returnował, sześciokrotnie przełamał potężnie serwującego Aleksandra Bublika i wygrał z rozstawionym z numerem piątym Kazachem 6:3, 6:4.

Wysokie zwycięstwo odniósł też inny weteran, Richard Gasquet. Francuz w pięć kwadransów ograł 6:3, 6:1 jedynego reprezentanta gospodarzy w drabince, posiadacza dzikiej karty Kiranpala Pannu. Kolejnym rywalem 36-latka z Beziers będzie Joao Sousa, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, który w drabince zastąpił oznaczonego numerem czwartym Francisco Cerundolo.

Z dobrej strony pokazali się Amerykanie J.J. Wolf wygrał 6:4, 7:6(4) z rozstawionym z numerem ósmym Adrian Mannarino. Z kolei Jenson Brooksby w trzech partiach okazał się lepszy od Fabio Fogniniego i w 1/8 finału zmierzy się z Diego Schwartzmanem, turniejową "trójką".

W poniedziałek dokończono również rywalizację w eliminacjach. Do turnieju awansowali Thiago Monteiro, Gregoire Barrere, Christopher Eubanks i Jiri Lehecka. Jako drugi lucky loser, obok Sousy, do drabinki wszedł natomiast Federico Coria, który zastąpił Pedro Martineza.