Niespodzianki w Hobart. Awans Sofii Kenin

We wtorek w Hobart (WTA 250) doszło do niespodzianek. Z turniejem pożegnały się rozstawione tenisistki i byłe mistrzynie imprezy, Belgijka Elise Mertens i Francuzka Alize Cornet. Do kolejnej rundy awansowała Amerykanka Sofia Kenin.

Sofia Kenin Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Magda Linette nie jest jedyną rozstawioną tenisistką, która we wtorek zakończyła występ w Hobart. Elise Mertens (WTA 27) przegrała 4:6, 4:6 ze swoją rodaczką Maryną Zaniewską (WTA 87). W ciągu godziny i 55 minut wyżej notowana Belgijka wykorzystała tylko osiem z 11 break pointów, a pięć razy oddała własne podanie.

Mertens szybko straciła szanse na trzeci tytuł w Hobart. Triumfowała w tym turnieju w 2017 i 2018 roku. Kolejną rywalką Zaniewskiej będzie Sofia Kenin (WTA 280), która pokonała 6:2, 6:2 Lin Zhu (WTA 85). W ciągu 77 minut mistrzyni Australian Open 2020 wywalczyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Spożytkowała pięć z 11 szans na przełamanie. Amerykanka wygrała turniej w Hobart w 2019 roku.

Alize Cornet (WTA 34) przegrała 4:6, 2:6 z  Elisabettą Cocciaretto (WTA 67). W trwającym 86 minut meczu Francuzka zamieniła na przełamanie tylko dwie z sześciu szans, a swój serwis straciła pięć razy. W Hobart zdobyła tytuł w 2016 roku. Bernarda Pera (WTA 44) wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i pokonała 6:4, 6:4 Madison Brengle (WTA 62).

Julia Putincewa (WTA 51) wygrała 6:2, 6:4 z Claire Liu (WTA 59). W ciągu 94 minut Kazaszka zgarnęła 34 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła osiem break pointów i zaliczyła trzy przełamania.

Hobart International, Hobart (Australia)