Najwyżej rozstawieni za mocni. Koniec występów Jana Zielińskiego w Adelajdzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w II rundzie debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. W środę Polak i Monakijczyk w dwóch setach przegrali z najwyżej rozstawionymi Wesleyem Koolhofem i Nealem Skupskim.

W ramach przygotowań do Australian Open Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako zdecydowali się na występ w dwóch turniejach ATP w Adelajdzie. W pierwszym, zeszłotygodniowym, doszli do ćwierćfinału. W drugim odpadli o etap szybciej - w 1/8 finału po porażce 3:6, 6:7(4) z najwyżej rozstawionymi Wesleyem Koolhofem i Nealem Skupskim.

Koolhof i Skupski lepiej rozpoczęli środowy mecz, szybko wyszli na prowadzenie 4:1, by wygrać pierwszego seta 6:3. W drugiej partii nie było przełamań, a w rozstrzygającym tie breaku Holender i Brytyjczyk przechylili szalę na swoją korzyść, zwyciężając 7-4.

Mecz trwał 85 minut. W tym czasie Zieliński i Nys zaserwowali sześć asów, nie mieli żadnego break pointa, jeden raz zostali przełamani i łącznie zdobyli 50 punktów, o 17 mniej od rywali.

Za udział w Adelaide International 2 Zieliński i Nys otrzymają po 20 punktów do rankingu ATP oraz 2,8 tys. dolarów do podziału. Polak i Monakijczyk wyruszą teraz do Melbourne, gdzie w przyszłym tygodniu zagrają w Australian Open.

Z kolei Koolhof i Skupski w ćwierćfinale zawodów w Adelajdzie zmierzą się z Andre Goranssonem i Benem McLachlanem bądź z oznaczoną "ósemką" parą Santiago Gonzalez / Edouard Roger-Vasselin.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia) ATP 250, kort twardy, pula nagród 642,7 tys. dolarów środa, 11 stycznia

II runda gry podwójnej:

Wesley Koolhof (Holandia, 1) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 1) - Hugo Nys (Monako) / Jan Zieliński (Polska) 6:3, 7:6(4)