Przerwa nie wybiła jej z rytmu. Estonka czeka na odpowiedź Magdy Linette

Estońska tenisistka Anett Kontaveit łatwo poradziła sobie z Austriaczką Julią Grabher w wielkoszlemowym Australian Open 2023 w Melbourne. Francuzka Caroline Garcia rozbiła Kanadyjkę Katherine Sebov.

Anett Kontaveit Getty Images / Robert Prange / Anett Kontaveit
Z powodu ogromnych upałów mecze drugiego dnia Australian Open 2023 na kortach bez zadaszenia zostały wstrzymane na kilka godzin. Przerwa nie wybiła z rytmu Anett Kontaveit (WTA 19). Estonka pokonała 6:2, 6:3 Julię Grabher (WTA 85).

W ciągu 71 minut Kontaveit wykorzystała cztery z sześciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Magdą Linette lub Mayar Sherif. Estonka w 2020 roku w Melbourne osiągnęła jedyny do tej pory wielkoszlemowy ćwierćfinał. W swoim dorobku ma sześć singlowych tytułów w WTA Tour. Największy finał zanotowała w Mistrzostwach WTA w Guadalajarze (2021).

Caroline Garcia (WTA 4) w 65 minut rozbiła 6:3, 6:0 Katherine Sebov (WTA 190). Francuzka zaserwowała pięć asów i wywalczyła 34 z 42 punktów przy własnym podaniu. Odparła dwa break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Weronika Kudermetowa (WTA 9) wróciła ze stanu 2:4 w drugim secie i wygrała 6:2, 7:6(4) z Maryną Zaniewską (WTA 80).

Karolina Pliskova (WTA 31) w 64 minuty pokonała 6:1, 6:3 Xiyu Wang (WTA 53). Czeszka posłała 19 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach. Chince zanotowano dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. Była liderka rankingu obroniła jeden break point i spożytkowała cztery z pięciu okazji na przełamanie.

Linda Fruhvirtova (WTA 82) wygrała 6:0, 6:4 z Jaimee Fourlis (WTA 160). W ciągu 74 minut 17-letnia Czeszka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 13 break pointów. W ubiegłym sezonie w Chennai zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour po zwycięstwie nad Magdą Linette. Katie Volynets (WTA 113) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:2 Jewgieniję Rodinę (WTA 445).