Amerykanka sprawiła sensację. Aryna Sabalenka nie dała się zaskoczyć

Amerykanka Katie Volynets postarała się o dużą niespodziankę i wyeliminowała rozstawioną z numerem dziewiątym Weronikę Kudermetową z wielkoszlemowego Australian Open 2023. Kolejny mecz w Melbourne wygrała Aryna Sabalenka.

Katie Volynets PAP/EPA / James Ross / Na zdjęciu: Katie Volynets
W czwartek w Australian Open 2023 następuje dokończenie II rundy. Jest to wspaniały dzień dla Katie Volynets (WTA 113), która sprawiła sensację. Kwalifikantka pokonała 6:4, 2:6, 6:2 Weronikę Kudermetową (WTA 9). Dla 21-letniej Amerykanki jest to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Volynets cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. Amerykance zanotowano 14 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Kudermetowa miała 31 piłek wygranych bezpośrednio i 47 pomyłek. Volynets po raz pierwszy awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy. Kolejną jej rywalką będzie Shuai Zhang lub Petra Martić.

Aryna Sabalenka (WTA 5) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:1 Shelby Rogers (WTA 51). W ciągu 87 minut ósma singlistka rankingu WTA wywalczyła 23 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 32 kończących uderzeń przy 18 niewymuszonych błędach. Amerykance naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

O IV rundę Sabalenka zmierzy się z Elise Mertens (WTA 32), która wygrała 6:4, 6:3 z Lauren Davis (WTA 57). W pierwszym secie Belgijka wróciła z 0:2. W ciągu 72 minut zaserwowała siedem asów i zgarnęła 19 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Mertens w I rundzie wyeliminowała byłą liderkę rankingu Garbine Muguruzę.

Camila Giorgi (WTA 70) pokonała 6:4, 6:3 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 105). W drugim secie Włoszka odrobiła straty z 0:2. W trwającym 89 minut spotkaniu odparła siedem z 10 break pointów i spożytkowała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Co za maraton Huberta Hurkacza!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katie Volynets awansuje do IV rundy Australian Open 2023?