Wielkie emocje w meczu Sakkari. Martić przetrwała pościg Dunki

Mecz Marii Sakkari z Donną Vekić dostarczył ogromnych emocji. Greczynka złamała opór Chorwatki i pozostaje w grze o tytuł w turnieju WTA 250 w Linzu. Petra Martić przetrwała pogoń Clary Tauson.

Maria Sakkari Getty Images / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W Linzu odbyły się ćwierćfinały. Największą gwiazdą turnieju jest Maria Sakkari (WTA 7). Greczynka pozostaje bez straconego seta. W piątek nie miała łatwej przeprawy, ale pokonała 6:3, 7:6(8) Donnę Vekić (WTA 33).

Sakkari prowadziła 6:3, 5:3, ale końcówka była bardzo emocjonująca. W 10. gemie zmarnowała pierwszą piłkę meczową. Ostatecznie o losach drugiego seta rozstrzygnął tie break. W nim Greczynka obroniła pięć setboli, z czego trzy przy 3-6. Od 7-8 zdobyła trzy punkty i zameldowała się w półfinale.

W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Sakkari zaserwowała pięć asów i zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Greczynka poprawiła na 3-5 bilans spotkań z Vekić.

Kolejną rywalką Sakkari będzie Petra Martić (WTA 34), która wygrała 6:4, 7:5 z Clarą Tauson (WTA 141). Chorwatka prowadziła 6:4, 4:0, by stracić pięć gemów z rzędu. Opanowała sytuację i zdobyła ostatnich 12 punktów. W ciągu godziny i 40 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Martić trzy razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań.

Anastazja Potapowa (WTA 44) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:1 Annę-Lenę Friedsam (WTA 124). W drugim secie Niemka z 1:4 wyrównała na 4:4. Od tego momentu straciła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W półfinale Potapowa zmierzy się z Marketą Vondrousovą (WTA 89). Czeszka prowadziła 4:1 z Dalmą Galfi (WTA 92), gdy Węgierka skreczowała.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)