Maraton wyłonił ostatnią półfinalistkę w Dosze. Pewny awans Amerykanki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Maria Sakkari
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Maria Sakkari

Francuzka Caroline Garcia i Greczynka Maria Sakkari stoczyły trzysetową batalię w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Dosze. Amerykanka Jessica Pegula pewnie rozprawiła się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

W Dosze przyszedł czas na ćwierćfinały. Największych emocji dostarczył ostatni z nich. Maria Sakkari (WTA 7) zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 7:6(5) Caroline Garcię (WTA 5). W pierwszym secie Greczynka dwa razy odebrała rywalce podanie. W drugiej i trzeciej partii przełamań nie było.

W pierwszym tie breaku Sakkari prowadziła 3-1, ale straciła sześć z ośmiu kolejnych punktów. W drugim dla odmiany to Greczynka wróciła ze stanu 1-3. Przy 6-4 zmarnowała pierwszą piłkę meczową, ale drugą wykorzystała. Spotkanie trwało dwie godziny i 41 minut.

Garcia zaserwowała osiem asów, a Sakkari miała sześć. Francuzka popełniła sześć podwójnych błędów, a Greczynka zrobiła tylko dwa. Tenisistka z Lyonu zmarnowała trzy break pointy, a została przełamana dwa razy. Sakkari wywalczyła o sześć punktów więcej (112-106) i po raz pierwszy pokonała Garcią. Francuzka była górą w Wuhanie (2017) oraz w Cincinnati i WTA Finals (2022).

Jessica Pegula (WTA 4) pokonała 6:3, 6:2 Beatriz Haddad Maię (WTA 12). W ciągu 85 minut Amerykanka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. W poprzedniej rundzie tenisistka rozstawiona z numerem drugim wyszła z dużych opresji. Obroniła dwie piłki meczowe w spotkaniu z Jeleną Ostapenko.

W piątek Sakkari i Pegula zmierzą się o finał. Zmierzą się po raz drugi w Dosze. W ubiegłym sezonie wygrała Greczynka 6:4, 7:5. Bilans ich wszystkich meczów to 4-2 dla Sakkari.

Qatar TotalEnergies Open, Doha (Katar) WTA 500, kort twardy, pula nagród 780,6 tys. dolarów czwartek, 16 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 2) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 6:3, 6:2 Maria Sakkari (Grecja, 5/WC) - Caroline Garcia (Francja, 3) 6:2, 6:7(5), 7:6(5)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty