Sabalenka pozbawiła Łotyszkę szansy na obronę tytułu. Zaskakująca porażka Szwajcarki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka odprawiła Jelenę Ostapenko, która nie obroni tytułu w Dubaju (WTA 1000). Mistrzyni Australian Open przegrała seta, ale w dwóch kolejnych partiach nie dała Łotyszce szans. Niespodziewanie odpadła Belinda Bencić.

W środę w Dubaju wyłonione zostały ćwierćfinalistki. Aryna Sabalenka (WTA 2) kontynuuje zwycięską serię. Pokonała 2:6, 6:1, 6:1 Jelenę Ostapenko (WTA 20) i ma w tym roku bilans meczów 13-0. W ciągu godziny i 40 minut mistrzyni Australian Open trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów. Łotyszka nie obroni tytułu.

Odpadła Belinda Bencić (WTA 9), która przegrała 1:6, 4:6 z Karoliną Muchovą (WTA 112). Czeszka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Szwajcarka doznała dopiero trzeciej porażki w tym roku (bilans 15-3). Zdobyła tytuły w Adelajdzie i Abu Zabi.

Jessica Pegula (WTA 3) pokonała 6:4, 6:3 Anę Bogdan (WTA 75). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu 96 minut zniwelowała siedem z 10 break pointów i spożytkowała sześć z 11 okazji na przełamanie. W ćwierćfinale zmierzy się z Muchovą.

Madison Keys (WTA 23) w 57 minut rozbiła 6:2, 6:1 Wiktorię Azarenkę (WTA 14). Amerykanka zaserwowała dziewięć asów i wywalczyła 26 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Nie dała rywalce ani jednej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką Keys będzie jej rodaczka Coco Gauff (WTA 6), która w środę nie musiała wychodzić na kort. Z turnieju wycofała się mistrzyni Wimbledonu Jelena Rybakina (WTA 10), a powód to kontuzja pleców.

W walce o ćwierćfinał doszło do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń z Czech. Barbora Krejcikova (WTA 30) pokonała 6:3, 6:2 Petrę Kvitovą (WTA 15). W ciągu 74 minut triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 tylko raz oddała podanie, a uzyskała cztery przełamania. Było to jej pierwsze starcie z mistrzynią Wimbledonu 2011 i 2014. W czwartek Krejcikovą czeka starcie z Sabalenką.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,788 mln dolarów środa, 22 lutego

III runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (2) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) 2:6, 6:1, 6:1 Jessica Pegula (USA, 3) - Ana Bogdan (Rumunia, Q) 6:4, 6:3 Coco Gauff (USA, 5) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 9) walkower Karolina Muchova (Czechy) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 8) 6:1, 6:4 Barbora Krejcikova (Czechy) - Petra Kvitova (Czechy, 12) 6:3, 6:2 Madison Keys (USA) - Wiktoria Azarenka (15) 6:2, 6:1

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Aryna Sabalenka awansuje do półfinału w Dubaju?