Festiwal niewykorzystanych szans w meczu Polaka. Rywale dostali prezent

Hugo Nys i Jan Zieliński zmarnowali aż... osiem piłek setowych i ostatecznie przegrali rywalizację z Maximem Cressym i Fabricem Martinem 3:6, 6:7(13). Monakijczyk i Polak pożegnali się z turniejem w Dubaju już w I rundzie.

Mateusz Kozanecki
Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Po tym jak Hugo Nys i Jan Zieliński dotarli do finału Australian Open, nie znajdowali się w najlepszej dyspozycji. Niespodziewanie odpadli już w I rundzie turnieju w Amsterdamie, w Dosze natomiast zagrali w ćwierćfinale.

Po nieco ponad tygodniu przerwy Monakijczyk i Polak powrócili do rywalizacji. Ich rywalami w I rundzie w Dubaju byli Maxime Cressy i Fabrice Martin, którzy do tej pory nie mieli okazji grać ze sobą w duecie.

Amerykańsko-francuski duet mimo to zdecydowanie lepiej wszedł w mecz. Przełamał serwis rywali już przy pierwszej okazji, a po chwili zrobiło się 3:0.

Nys i Zieliński nie wykorzystali swojej szansy na przełamanie w piątym gemie. Mieli dwa break pointy, ale zamiast 3:2 zrobiło się 4:1 i sytuacja w pierwszym secie stała się dla monakijsko-polskiego duetu mocno skomplikowana.

Nysowi i Zielińskiemu nie udało się odwrócić losów tej partii. W drugiej natomiast gra toczyła się bez przełamań, choć podkreślić należy że Monakijczyk i Polak dwukrotnie zdołali obronić break pointa.

W tie-breaku mieli aż osiem (!) piłek setowych. Nie wykorzystali żadnej z nich, w międzyczasie broniąc dwa meczbole. Rywale otrzymali duży prezent, który zamienili ostatecznie na zwycięstwo.

W II rundzie triumfatorzy zmierzą się z Robinem Haase i Matwe Middelkoopem, którzy pokonali 6:4, 6:2 Andrew Harrisa i Johna-Patricka Smitha.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (ZEA)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 2,86 mln dolarów
środa, 1 marca

I runda gry podwójnej:

Maxime Cressy (USA) / Fabrice Martin (Francja) - Hugo Nys (Monako, 4) / Jan Zieliński (Polska, 4) 6:3, 7:6(13)