Demolka w meczu Polaka. Porażka rozstawionego zawodnika

Daniel Michalski w wielkim stylu awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger w tureckiej Antalyi. Zdeklasował rozstawionego z "ósemką" Nicholasa Davida Ionela 6:0, 6:3. Teraz czeka go jeszcze trudniejsze zadanie.

Mateusz Kozanecki
Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski przygodę z turniejem w Antalyi rozpoczął w środę, gdy zmierzył się z Joao Dominguesem. Portugalczyk wygrał pierwszego seta 6:4, a w dwóch kolejnych nie zdobył choćby gema. Zajmujący 278. miejsce w światowym rankingu Polak w efektownym stylu przeszedł dalej.

Niedługo później poznał swojego kolejnego rywala, którym został rozstawiony z numerem 8 Rumun Nicholas David Ionel. Ten pokonał również zapisał na swoim koncie seta wygranego do zera.

Faworytem czwartkowego starcia był Rumun, jednak to Michalski zdecydowanie lepiej wszedł w mecz. Już w drugim gemie przełamał podanie rywala i kontynuował swój marsz.

Tylko w czwartym gemie konieczna była gra na przewagi. Całego seta Polak zakończył w zaledwie 27 minut. Była to trzecia z rzędu partia wygrana przez niego na tym turnieju 6:0.

Obraz gry zmienił się w drugim secie. Ionel rozpoczął go od przełamania podania Michalskiego, przerywając tym samym jego serię 19 wygranych gemów z rzędu.

Kluczowy dla losów tej partii okazał się szósty gem, którego Michalski wygrał przy serwisie Ionela. Rumun popełniał proste błędy w tej części gry i znalazł się w bardzo trudnym położeniu.

Jedną z ozdób tego spotkania była wymiana stoczona na początku kolejnego gema. Obaj zawodnicy bardzo dobrze się bronili, a decydujące słowo należało do Ionela.

Michalski szybko pozbierał się po tej akcji, wygrał cztery kolejne punkty z rzędu i był o włos od zwycięstwa w całym spotkaniu. Ostatecznie wygrał 6:0, 6:3 i zameldował się w ćwierćfinale, gdzie jego rywalem będzie rozstawiony z "dwójką" Fabian Marozsan.