Dobre złego początki. Daniel Michalski nie poszedł za ciosem

Daniel Michalski udanie rozpoczął ćwierćfinałowy pojedynek w turnieju ATP Challenger rozgrywanym w Antalyi. Później Polak został zdominowany przez Węgra Fabiana Marozsana i pożegnał się z turniejem.

Jakub Fordon
Daniel Michalski Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Po prawie miesięcznej przerwie Daniel Michalski rozpoczął kolejny turniej w tym sezonie. Rywalizację w imprezie ATP Challenger w tureckiej Antalyi rozpoczął od pokonania Joao Dominguesa 4:6, 6:0, 6:0. Następnie rozprawił się z Nicholasem Davidem Ionelem 6:3, 6:0.

Jego ćwierćfinałowy rywal był jednym z kandydatów do końcowego triumfu. Węgier Fabian Marozsan w Turcji rozstawiony został z "dwójką".

Od samego początku Polak prezentował się lepiej. Od razu wypracował sobie break pointy, ale tych nie udało mu się wykorzystać. Poprawił się w trzecim gemie i rozpoczął swój koncert.

Po tym, jak Węgier wygrał pierwszego gema w tym secie, w kolejnych był bezradny. Trzykrotnie stracił swoje podanie, przez co przegrał w premierowej odsłonie 1:6.

Druga partia miała identyczny przebieg, jednak z jedną, dużą różnicą. Tenisistką, który zdeklasował rywala był Marozsan. To on wygrał tym razem sześć gemów z rzędu, trzykrotnie przełamał przeciwnika i wyrównał stan pojedynku.

W kolejnym secie tym razem do przełamania doszło w czwartym gemie, niestety na korzyść Węgra. Michalski w trzeciej odsłonie rywalizacji łącznie dwa razy utrzymał swoje podanie. Węgier tym samym zwyciężył 6:2 i po nieudanym początku starcia odwrócił losy rywalizacji.

Po godzinie i 38 minutach zakończył się trzysetowy bój ćwierćfinałowy w turnieju ATP Challenger w Anatalyi. Marozsan pokonał Polaka 1:6, 6:1, 6:2 i zameldował się w półfinale.