Magda Linette poznała rywalkę w Charleston. Będzie miała okazję do rewanżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette występ w turnieju WTA 500 w Charleston rozpocznie od II rundy. Polska tenisistka zmierzy się z Warwarą Graczewą, z którą w tym roku przegrała w Austin.

W Charleston osiem najwyżej rozstawionych tenisistek otrzymało wolne losy. Wśród nich jest Magda Linette (nr 8). Pierwszą rywalkę Polki wyłoniło starcie Warwary Graczewej (WTA 46) z Anną-Leną Friedsam (WTA 93). Górą była moskwianka, która wygrała to spotkanie 7:6(3), 6:2.

W pierwszym secie Graczewa wróciła ze stanu 1:3. Tie break był całkowicie pod jej kontrolą. Odskoczyła na 5-0, a przy 6-3 wykorzystała trzecią piłkę setową. W drugiej partii dominowała na korcie i uzyskała dwa przełamania.

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Graczewa zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z sześciu break pointów. Wyrównała na 2-2 bilans spotkan z Friedsam. Zmierzyły się już po raz trzeci w 2023 roku. W Linzu i Indian Wells trafiły na siebie w kwalifikacjach i były to trzysetowe starcia. Raz lepsza była Friedsam, a drugie starcie padło łupem Graczewej.

Linette i Graczewa zmierzą się po raz drugi w 2023 roku. W Austin Polka przegrała 3:6, 6:4, 4:6. Pierwszy ich mecz miał miejsce w ubiegłym sezonie w Strasburgu i wyraźnie lepsza była poznanianka (6:3, 6:0).

22-letnia Graczewa w tym roku w Austin zanotowała pierwszy finał w WTA Tour. Przegrała w nim z Martą Kostiuk. Moskwianka w swoim dorobku ma siedem tytułów ITF. W wielkoszlemowych turniejach pięć razy doszła do III rundy, w tym w tegorocznym Australian Open.

Graczewa wyśmienicie spisała się w niedawnych prestiżowych turniejach w Indian Wells i Miami. W obu doszła do 1/8 finału jako kwalifikantka. W Kalifornii po drodze odprawiła Darię Kasatkinę. Na Florydzie pokonała Ons Jabeur i Magdalenę Fręch. Z obu imprez Graczewą wyeliminowały późniejsze triumfatorki, czyli Jelena Rybakina (Indian Wells) i Petra Kvitova (Miami).

Credit One Charleston Open, Charleston (USA) WTA 500, kort ziemny, pula nagród 780,6 tys. dolarów wtorek, 4 kwietnia