Efektowne otwarcie Peguli. Dawna mistrzyni rywalką Magdy Linette

Jessica Pegula nie miała litości dla Anny Blinkowej. Najwyżej rozstawiona Amerykanka błyskawicznie zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 500 w Charleston. Łatwo awansowała również Madison Keys, triumfatorka imprezy z 2019 roku.

Jessica Pegula PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Jessica Pegula
W środę w Charleston ma miejsce dokończenie II rundy. Pierwszy mecz ma za sobą najwyżej rozstawiona Jessica Pegula (WTA 3). Amerykanka rozbiła 6:2, 6:0 Annę Blinkową (WTA 63). W ciągu 64 minut reprezentantka gospodarzy spożytkowała sześć z 10 break pointów. Zdobyła 59 z 92 rozegranych punktów (64,1 proc.).

W 1/8 finału rywalką Peguli będzie Irina-Camelia Begu (WTA 37), która pokonała 6:1, 6:4 Sofię Kenin (WTA 142). W ciągu 82 minut Rumunka posłała sześć asów i zgarnęła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z pięciu szans.

Paula Badosa (WTA 33) zwyciężyła 7:5, 7:6(6) Leylah Fernandez (WTA 51). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 1:4. W drugim Kanadyjka poderwała się do walki i z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim Badosa obroniła piłkę setową. Od 5-6 zdobyła trzy ostatnie punkty.

Spotkanie trwało godzinę i 51 minut. Badosa zaserwowała cztery asy, a Fernandez popełniła siedem podwójnych błędów. Hiszpanka zdobyła 33 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała trzy z 10 break pointów. Kolejną rywalką Badosy będzie Diana Sznaider (WTA 95), która sprawiła niespodziankę i wygrała 6:4, 6:3 z Weroniką Kudermetową (WTA 13), mistrzynią turnieju z 2021 roku. Niżej notowana tenisistka wróciła z 2:4 w pierwszym i z 0:2 w drugim secie.

Madison Keys (WTA 22) w 69 minut rozbiła 6:1, 6:2 Hailey Baptiste (WTA 275). Mistrzyni turnieju z 2019 roku obroniła sześć break pointów i spożytkowała cztery z siedmiu okazji na przełamanie. Zgarnęła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W III rundzie Keys zmierzy się z Magdą Linette lub Warwarą Graczewą.

Caroline Dolehide (WTA 172) wygrała 6:2, 5:7, 6:3 z Lindą Fruhvirtovą (WTA 60). W drugim secie Amerykanka ruszyła w pogoń i z 1:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek setowych. Doszło jednak do trzeciej partii. W niej reprezentantka gospodarzy od 5:1 straciła dwa gemy, ale na więcej nie pozwoliła Czeszce. Daria Kasatkina (WTA 8) wykorzystała cztery z pięciu break pointów i w 50 minut rozbiła 6:2, 6:1 Madison Brengle (WTA 92).

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)