Iga Świątek w półfinale. Sprawdź, kiedy i z kim zagra w kolejnym meczu

Iga Świątek po dreszczowcu awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Polka w trzech setach pokonała Karolinę Pliskovą. Kolejny mecz rozegra już w sobotę. Sprawdź, o której godzinie wyjdzie na kort i z kim się zmierzy.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek PAP/EPA / RONALD WITTEK / Iga Świątek
Do tej pory Iga Świątek nie przegrała meczu z Karoliną Pliskovą. W pamięci kibiców wciąż był finał turnieju w Rzymie, w którym Polka nie straciła ani jednego gema.

Tym razem Czeszka rozpoczęła od bardzo mocnego uderzenia. Drugi i trzeci set należały jednak do Świątek i to ona zameldowała się w półfinale.

Na rywalkę czekała już Ons Jabeur. Tunezyjka łatwo rozprawiła się z Beatriz Haddad Maią 6:3, 6:0.

Wiadomo, że Świątek i Jabeur wyjdą na kort jako trzecie. Organizatorzy poinformowali, że ich mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 16:00.

Odnotujmy, że Świątek grała z Jabeur już pięć razy. Wygrała trzy mecze, w tym ubiegłoroczny finał US Open.

W drugim półfinale zmierzą się natomiast Anastazja Potapowa i Aryna Sabalenka. Transmisję z meczu Igi Świątek pokaże stacja CANAL+ Sport, a tekstowa relacja LIVE dostępna będzie na portalu WP SportoweFakty.