Iga Świątek trafiła perfekcyjnie. Rywalka bez szans [WIDEO]

Iga Świątek zwyciężyła w Karoliną Pliskovą w turnieju w Stuttgarcie, choć w pierwszym secie okazała się gorsza od przeciwniczki. Nawet efektowne zagranie Polki nie przeszkodziło Czeszce w wygraniu partii.

Iga Świątek w meczu z Karoliną Pliskovą Twitter / Porsche Tennis / Iga Świątek w meczu z Karoliną Pliskovą
Iga Świątek powróciła w Stuttgarcie do gry po kilkutygodniowej przerwie z powodu kontuzji. W pierwszym meczu zaprezentowała się dobrze i bez problemu pokonała Qinwen Zheng. Tym samym pozostała w rywalizacji o obronę trofeum na niemieckich kortach ziemnych.

Następną przeciwniczką liderki rankingu WTA była Karolina Pliskova. Polka miała z nią dwa zwycięstwa w poprzednich latach. W 2021 roku wygrała na korcie ziemnym w Rzymie i od tego czasu nie miała okazji do skonfrontowania się z Pliskovą. 31-letnia tenisistka musiała sporo poczekać na możliwość zrewanżowania się.

Pliskova zwyciężyła w pierwszym secie 6:4, czym podniosła poziom trudności meczu przeciwniczce. Czeszka była konsekwentna i wyczekała na dogodny moment do zdobycia przewagi.

Świątek walczyła o odrobienie strat, a w dziewiątym gemie, przy własnym serwisie, zachwyciła popisowym zagraniem z forhendu. W krótkiej wymianie Polka stopniowo przejmowała inicjatywę zanim wpakowała piłkę w pobliże linii bocznej boiska. Pliskova próbowała jeszcze cokolwiek zdziałać, ale chwilę po wystartowaniu do piłki uznała, że nie ma szans na jej odbicie.

W pozostałych setach lepsza była już Świątek, a jej odrodzenie zostało potwierdzone wynikami 6:1, 6:2.