Katarzyna Piter odwróciła los kolejnego meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter i Miriam Kolodziejova awansowały do półfinału challengera w Reus. Po raz drugi w turnieju na hiszpańskich kortach ziemnych poradziły sobie mimo porażki w pierwszym secie.

W drugim meczu w Reus tenisistki z Polski i z Czech zmierzyły się z rozstawionymi z numerem trzecim Miyu Kato oraz Janą Sizikową. Konfrontacja miała podobny przebieg do poprzedniej, w której przeciwniczkami Piter i Kolodziejovej były Kamilla Rachimowa i Wiera Zwonariowa.

W pierwszym secie rywalki zwyciężyły 6:3. Po siedmiu gemach, w których lepsze były serwujące, nastąpił przełom. W ósmym gemie na 5:3 Kato i Sizikowa nie oddały ani jednej piłki i po odebraniu podania, niebawem zamknęły partię przy własnym serwisie. Rozstawione zawodniczki wydawały się być na dobrej drodze do awansu.

Piter i Kolodziejova potrafiły przejąć w tym meczu inicjatywę i doprowadzić do zaskoczenia. W drugim secie co prawda jako pierwsze zostały przełamane, jednak rozdrażnione odpowiedziały dwiema wygranymi przy podaniu rywalek. W ostatnim gemie na 6:3 Polka oraz Czeszka rozstrzygnęły wszystkie piłki, dzięki czemu nabrały rozpędu przed super tie-breakiem.

W decydującej rozgrywce ważna była seria piłek od 2-3 do 5-3. Kato i Sizikowa jeszcze nacisnęły i były w kontakcie z Piter i Kolodziejovą przy stanie 6-7, ale kolejne trzy akcje wygrał lepszy debel. Tym samym Polka i jej partnerka zwyciężyły 10-6.

W półfinale Piter i Kolodziejova zmierzą się w piątek z rozstawionymi z numerem pierwszym Storm Hunter i Ellen Perez.

WTA Challenger Reus:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Miriam Kolodziejova (Czechy) / Katarzyna Piter (Polska) - Miyu Kato (Japonia, 3) / Jana Sizikowa (Rosja, 3) 3:6, 6:3, 10-6

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Miriam Kolodziejova i Katarzyna Piter awansują do finału w Reus?