Problemy Jana Zielińskiego na mączce. Kolejne pożegnanie z turniejem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w ćwierćfinale challengera w Aix en Provence. Przegrali w dwóch setach z Sanderem Gille oraz Joranem Vliegenem. W czterech turniejach na kortach ziemnych odnieśli jak dotąd tylko dwa zwycięstwa.

Jan Zieliński i Hugo Nys przenieśli się do francuskiego Aix en Provence po rozegraniu dwóch meczów w Madrycie. W challengerze zostali rozstawieni z numerem drugim i przed czwartkowym starciem mieli za sobą jedno zwycięstwo z Romainem Arneodo oraz Samem Weissbornem.

Następnymi przeciwnikami byli Sander Gille i Joran Vliegen z Belgii. Duet z Beneluksu radził sobie dobrze w kwietniu i wygrał w sześciu z siedmiu spotkań.

Większość gemów w pierwszym secie nie była długa i kończyła się zwycięstwem serwującego debla. Najdłuższa walka była w siódmym gemie i właśnie w nim nastąpiło decydujące o późniejszym zwycięstwie 6:4 Belgów przełamanie. Partia, nawet przedzielona przerwą medyczną, zakończyła się po 45 minutach, a Zieliński i Nys znaleźli się w trudnej sytuacji.

W drugim secie rozegrano nieco więcej wyrównanych gemów, doszło do większej liczby zwrotów akcji, ale skończyło się takim samym wynikiem 6:4 dla Gille i Vliegena. Przed Zielińskim oraz Nysem otworzyła się szansa na przedłużenie meczu w ostatnim gemie, ale zmarnowali trzy break pointy i w efekcie zeszli z kortu pokonani.

ATP Challenger Aix-en-Provence:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Sander Gille (Belgia) / Joran Vliegen (Belgia) - Hugo Nys (Monako, 2) / Jan Zieliński (Polska, 2) 6:4, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jan Zieliński i Hugo Nys rozczarowali w Aix en Provence?