Rozstawieni wkroczyli do gry w Rzymie. Są pierwsze niespodzianki

Rozstawiony z numerem dziesiątym Felix Auger-Aliassime przegrał ponad trzygodzinny mecz z Alexeiem Popyrinem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Odpadł też Alex de Minaur, nie zawiódł Jannik Sinner.

Marcin Motyka
Felix Auger-Aliassime Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
W II rundzie do rywalizacji w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie przystąpili tenisiści rozstawieni. Jednym z pierwszych graczy z numerem przy nazwisku, którzy wyszli na kort, był Felix Auger-Aliassime. Zarazem oznaczony "dziesiątką" Kanadyjczyk został pierwszym graczem o takim statusie, który pożegnał się z imprezą. Po trwającym trzy godziny i 17 minut pojedynku przegrał 4:6, 6:4, 5:7 z Alexeiem Popyrinem.

Australijski kwalifikant w piątek zapisał na swoim koncie osiem asów, trzy przełamania i 36 zagrań kończących. Pokonując aktualnie dziesiątego w rankingu ATP Augera-Aliassime'a, 23-letni Popyrin odniósł piąte w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10, a drugie nad Kanadyjczykiem.

Spośród rozstawionych odpadł też Alex de Minaur, turniejowa "17". Australijczyk, podobnie jak w marcu w Indian Wells, przegrał z Martonem Fucsovicsem. Węgier w III rundzie zmierzy się z Cameronem Norrie'em. Oznaczony numerem 13. Brytyjczyk oddał pięć gemów Alexandre'owi Mullerowi, graczowi z eliminacji.

Nie zawiódł Jannik Sinner. Faworyt gospodarzy na korcie centralnym w 80 minut wygrał 6:1, 6:4 z kwalifikantem Thanasim Kokkinakisem. - Cieszę się z mojego poziomu. Nie było łatwo, mocno wiało, ale jestem zadowolony z tego, jak serwowałem i czułem piłkę. Chcę dojść w tym turnieju jak najdalej - powiedział Włoch, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem ósmym Sinner (w piątek dwa asy, trzy breaki i 24 uderzenia wygrywające) w 1/16 finału zmierzy się z Aleksandrem Szewczenką, który wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Tallona Griekspoora, i poradził sobie z Sebastianem Baezem.

W II rundzie zameldował się już także Francisco Cerundolo. Oznaczony numerem 24. Argentyńczyk wykorzystał osiem z 17 break pointów i po dwugodzinnym spotkaniu pokonał 4:6, 6:2, 6:3 Yibinga Wu.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
piątek, 12 maja

II runda gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 8) - Thanasi Kokkinakis (Australia, Q) 6:1, 6:4
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 13) - Alexandre Muller (Francja, Q) 6:2, 6:3
Francisco Cerundolo (Argentyna, 24) - Yibing Wu (Chiny) 4:6, 6:2, 6:3
Alexei Popyrin (Australia, Q) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 10) 6:4, 4:6, 7:5
Marton Fucsovics (Węgry) - Alex de Minaur (Australia, 17) 6:3, 6:4
Aleksander Szewczenko (LL) - Sebastian Baez (Argentyna) 6:3, 6:4