To już 49 meczów. Niesamowita seria Igi Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek na mączce wygrała pierwszego seta? To znak, że polska tenisistka za chwilę zamknie mecz. Doskonale pokazują to statystyki.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=48999]

[/tag]Iga Świątek spisuje się rewelacyjnie podczas turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polska tenisistka ma za sobą już dwa zwycięstwa. W niedzielę nasza rodaczka bez większych problemów poradziła sobie z Łesią Curenko, którą pokonała 6:2, 6:0.

W stolicy Włoch tenisistki rywalizują na mączce, a to nawierzchnia, którą Świątek lubi najbardziej. Można rzec, że czuje się na niej jak ryba w wodzie, a potwierdzają to imponujące statystyki.

Statystycy z twitterowego profilu OptaAce podali kolejną ciekawostkę na temat 21-latki z Raszyna. Okazuje się, że kiedy Iga wygrywa na mączce pierwszego seta, to w zasadzie można już wyłączyć telewizor.

"Dzięki zwycięstwu nad Łesią Curenko, Iga Świątek ma teraz rekord 49-1 na mączce po wygraniu pierwszego seta. Ostatnia taka porażka Świątek na tej nawierzchni miała miejsce przeciwko Karolinie Muchovej w Pradze w 2019 roku" - czytamy.

Światek w Rzymie śrubuje swoje imponujące statystyki i oby tak było do końca turnieju. W następnej rundzie jej rywalką będzie Donna Vekić lub Ludmiła Samsonowa.

Zapytali Świątek o sekret doskonałej gry. Co na to Polka? >> "Nieziemska". Lawina komentarzy po tym, co zrobiła Iga Świątek >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty