Polacy na portugalskiej mączce. Poniedziałek nie był radosny

Daniel Michalski i Kacper Żuk wystąpili w eliminacjach do turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w portugalskim Oeiras. Polscy tenisiści zostali zastopowani w decydującej fazie.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Rozstawiony z szóstym numerem Kacper Żuk (ATP 274) wygrał jeden pojedynek. W I rundzie kwalifikacji do zawodów Oeiras Open zmierzył się z Pierre'em-Huguesem Herbertem (ATP 397), który w tym roku nie gra regularnie. Nowodworzanin wykorzystał swoją szansę i zwyciężył Francuza 6:2, 6:4.

W poniedziałkowym finale eliminacji na drodze "Żunia" stanął Nino Serdarusić (ATP 305). Pojedynek Polaka z Chorwatem był wyrównany. Obaj tenisiści mieli okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O losach premierowej odsłony rozstrzygnął tie-break, natomiast w drugiej partii nasz reprezentant był gem od wygranej, ale końcówka należała do rywala. Serdarusić triumfował 7:6(6), 7:5 i dzięki temu zagra w turnieju głównym.

Drugi z Biało-Czerwonych, Daniel Michalski (ATP 289), także wygrał tylko jeden mecz w kwalifikacjach. Oznaczony "ósemką" warszawianin rozpoczął zmagania od pokonania nagrodzonego dziką kartą Jaime Farii (ATP 520). Portugalczyk wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych musiał uznać wyższość Polaka. On też zwyciężył 1:6, 6:3, 6:3.

W poniedziałkowym finale eliminacji przeciwnikiem Michalskiego był znany z gry w Polsce Alessandro Giannessi (ATP 230), triumfator Pekao Szczecin Open 2016. Rozstawiony z "dwójką" reprezentant Italii okazał się zbyt mocnym rywalem dla naszego tenisisty. Włoch w każdym secie okazał się lepszy o jedno przełamanie i wygrał zasłużenie 6:4, 6:4. W ten sposób to on zapewnił sobie prawo gry w głównej drabince.

Polacy nie zakwalifikowali się do turnieju singla, ale to nie koniec występów naszych tenisistów na portugalskiej mączce. W deblu zaprezentuje się Szymon Walków, którego partnerem jest Hunter Reese. Polsko-amerykańska została najwyżej rozstawiona i na początek zmierzy się z nagrodzonym dziką kartą portugalskim duetem Jaime Faria i Henrique Rocha.