Smutny koniec Igi Świątek. Sprawdź, ile zarobiła w Rzymie

W ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie Iga Świątek nie była w stanie dokończyć meczu. Przez uraz Polka skreczowała w trzecim secie. Sprawdź, ile nasza tenisistka zarobiła w Rzymie.

JF
Iga Świątek PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Iga Świątek
14 spotkań z rzędu wygrała w Rzymie Iga Świątek. Nie udało jej się poprawić tej serii, bo przy wyniku 6:2, 6:7(3), 2:2 w rywalizacji z Jeleną Rybakiną, nasza tenisistka zmuszona była skreczować z powodu urazu. Tym samym Polka nie obroni ponownie tytułu w stolicy Włoch.

Pula nagród w tegorocznym włoskim turnieju wynosi 3,6 miliona euro (16 mln złotych). To wzrost o 41 procent w porównaniu do ostatniej edycji.

Jednocześnie na nagrody w rywalizacji kobiet przeznaczono o połowę mniej niż w przypadku mężczyzn, co ponownie wywołało dyskusję na temat nierównych płac w światowym tenisie. O zmianę w tej sprawie walczą m.in. czołowe tenisistki z liderką światowego rankingu na czele.

Tym samym Polka w Rzymie zarobiła 161,5 tysięcy euro, co w przeliczeniu daje nam kwotę 724,6 tys. złotych. To oczywiście spory spadek w porównaniu do dwóch poprzednich sezonów, w których Świątek zgarniała główna nagrodę.

Najlepsza tenisistka w turnieju WTA 1000 w Rzymie zgarnie 521,7 tys. euro, czyli 2,38 mln złotych. W dodatku przerwie ona passę zwycięstw liderki światowego rankingu w tej imprezie.