Ruszył turniej w Genewie. Niespodzianki w meczach Amerykanów

Rozstawiony z numerem piątym Ben Shelton w trzech setach przegrał z Maco Cecchinato w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Genewie. Inny Amerykanin, Christopher Eubanks, sprawił niespodziankę.

Marcin Motyka
Ben Shelton Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Ben Shelton
W czasie, gdy w Rzymie odbywał się finał imprezy Masters 1000, w Genewie ruszył turniej rangi ATP 250. Mecz otwarcia przyniósł niespodziankę. Rozstawiony z numerem piątym Ben Shelton po ponad dwugodzinnej rywalizacji przegrał 5:7, 6:2, 2:6 z Marco Cecchinato.

Cecchinato w niedzielę zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 53 z 81 rozegranych punktów i uzyskał cztery przełamania. W II rundzie Włoch zmierzy się z Yibingiem Wu bądź z Markiem-Andreą Hueslerem.

Zaskakujący rezultat padł także w drugim niedzielnym meczu, również z udziałem Amerykanina. Christopher Eubanks pokonał 7:6(2), 6:3 posiadacza dzikiej karty, Benoita Paire'a. W nagrodę zagra teraz z oznaczonym numerem trzecim Alexander Zverev.

W niedzielę odbyły się też decydujące mecze w kwalifikacjach. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Nino Serdarusić, Daniel Rincon, Stefano Travaglia i Witalij Saczko.