16-letnia Rosjanka zameldowała się w głównej drabince Rolanda Garrosa. Wielki powrót Francuza

16-letnia Rosjanka Mirra Andriejewa zameldowała się w głównej drabince Rolanda Garrosa. Potrzebowała ona dwóch godzin, by wyeliminować Camilę Osorio. Wielki powrót do meczu zanotował Lucas Pouille, który przypomni o sobie szerszej publiczności.

Jakub Fordon
Mirra Andriejewa Getty Images / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa
Mirra Andriejewa o awans do głównej drabinki Rolanda Garrosa musiała walczyć z Camilą Osorio. Starcie to zapowiadało się na hit dnia. Rywalizacja nie zawiodła, po dwóch godzinach zaciętego starcia Rosjanka okazała się lepsza.

W Paryżu o tytuł powalczy także Dajana Jastremska. Udało jej się pokonać wyżej notowaną Belgijką Greet Minnen. Jednak Ukrainka potrzebowała do tego trzech setów.

Te odbyły się praktycznie w każdym meczu oprócz starcia z udziałem Andriejewej. W głównej drabince zameldowały się także Kayla Day, Iryna Szymanowicz, Ylena In-Albon oraz Elizabeth Mandlik.

U mężczyzn z dalekiej podróży wrócił Lucas Pouille. Zwycięzca Pucharu Davisa z 2017 roku zdecydowanie przegrał pierwszego seta z Jurijem Rodionovem, by ostatecznie zwyciężyć po trzech partiach.

Niespodziankę sprawił Thiago Agustin Tirante. W końcu to Dominic Stricker był faworytem w ich pojedynku. Ostatecznie Szwajcar wygrał tylko drugiego seta, by zdecydowanie przegrać w trzecim.

Ponadto w głównej drabince zameldowali się Pedro Martinez, Giulio Zeppieri, Juncheng Shang, Radu Albot, Andrea Vavvasori, a także Hamad Medjedović.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 49,6 mln euro
czwartek, 25 maja

III runda eliminacji gry pojedynczej mężczyzn:

Pedro Martinez (Hiszpania, 32) - Facundo Bagnis (Argentyna, 15) 2:6, 7:5, 6:0
Thiago Agustin Tirante (Argentyna) - Dominic Stricker (Szwajcaria, 9) 6:3, 1:6, 6:1
Giulio Zeppieri (Włochy, 12) - Frederico Ferreira Silva (Portugalia) 6:4, 6:1
Juncheng Shang (Chiny) - Renzo Olivo (Argentyna) 6:3, 2:6, 6:3
Radu Albot (Mołdawia, 8) - Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) 6:7(2), 6:4, 6:1
Andrea Vavassori (Włochy) - Alejandro Tabilo (Chile) 6:4, 6:4
Hamad Medjedović (Serbia) - Jesper de Jong (Holandia) 0:6, 6:2, 6:2
Lucas Pouille (Francja) - Jurij Rodionov (Austria, 22) 1:6, 7:5, 6:0