Porażki gwiazd w Den Bosch. Danił Miedwiediew nie powtórzy zeszłorocznej serii

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew w trzech setach przegrał z Adrianem Mannarino w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Den Bosch. Odpadł też wracający po dwuletniej przerwie Milos Raonić.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
W ubiegłym sezonie Danił Miedwiediew zanotował dublet finałów na trawie (w Den Bosch i w Halle). W tym roku nie powtórzy tego osiągnięcia. Rywalizację na zielonej nawierzchni ponownie rozpoczął w turnieju ATP w Den Bosch, ale tym razem odpadł już po inauguracyjnym spotkaniu. W czwartek, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), najwyżej rozstawiony moskwianin przegrał 6:4, 4:6, 2:6 Adrianem Mannarino.

Zwycięstwo nad aktualnie trzecim w rankingu ATP Miedwiediewem to dla 34-letniego Mannarino, który w czwartek zaserwował jednego asa i wykorzystał pięć z sześciu break pointów, największa wygrana w karierze.

Francuz, mistrz Libema Open z 2019 roku, w ćwierćfinale zmierzy się z Jordanem Thompsonem. Australijczyk wygrał 7:6(4), 6:1 z inną znaną postacią rozgrywek, Milosem Raoniciem. Dla Kanadyjczyka, niegdyś trzeciego singlisty świata i finalisty Wimbledonu, był to pierwszy turniejowy występ po dwuletniej absencji spowodowanej kłopotami zdrowotnymi.

Ku uciesze miejscowych kibiców, do 1/4 finału awansował Tallon Griekspoor. Oznaczony numerem szóstym Holender ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał trzy breaki i w godzinę pokonał 6:3, 6:2 Alexeia Popyrina.

O półfinał Griekspoor powalczy z kolejnym Australijczykiem, Alexem de Minaurem, turniejową "czwórką". 24-latek z Sydney zapisał na swoim koncie siedem asów oraz trzy przełamania i wygrał 6:1, 6:7(5), 6:3 z Laslo Djere.