Niespodziewane problemy Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch męczyła się na otwarcie kwalifikacji do turnieju w Birmingham (WTA 250). Polka źle zaczęła mecz z Amelią Rajecki, która notowana jest na 997. miejscu w rankingu. Pierwszy set padł łupem Brytyjki, ale dwa kolejne zdobyła Polka.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W sobotę rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju w Birmingham. Bierze w nich udział jedna Polka. Magdalena Fręch (WTA 77) miała niespodziewane problemy, ale nie dopuściła do sensacji. Łodzianka zwyciężyła 6:7(6), 6:2, 6:2 Amelię Rajecki (WTA 997).

W pierwszym secie Fręch roztrwoniła prowadzenie 5:3. Zmarnowała też piłkę setową przy 6-5 w tie breaku. W drugiej i trzeciej partii Polka opanowała sytuację. Uzyskała w nich po dwa przełamania i awansowała do decydującej rundy kwalifikacji.

Spotkanie trwało godzinę i 50 minut. Rajecki zaserwowała 10 asów, a Fręch miała ich cztery. Polka wywalczyła 42 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała sześć z 14 break pointów.

Fręch potrzebuje wygrać jeszcze jeden mecz, aby awansować do turnieju głównego. W niedzielę rywalką łodzianki będzie Szwajcarka Jil Teichmann.

25-letnia Fręch ma za sobą dobry występ w Nottingham. Osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour od sierpnia 2020 roku (Praga). Przegrała w nim z Brytyjką Jodie Burrage.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów
sobota, 17 czerwca

I runda kwalifikacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 6) - Amelia Rajecki (Wielka Brytania, WC) 6:7(6), 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch awansuje do turnieju głównego w Birmingham?