Rewanż Andrieja Rublowa. Trzygodzinny włoski pojedynek

Andriej Rublow bez straty seta pokonał Yannicka Hanfmanna i zrewanżował się Niemcowi za niedawną porażkę w Rzymie. Do 1/4 finału rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle awansowali też Jannik Sinner i Aleksander Bublik.

Marcin Motyka
 Andriej Rublow Getty Images / Marco Steinbrenner/DeFodi Images / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Andriej Rublow był faworytem meczów II rundy turnieju ATP w Halle z Yannickiem Hanfmannem, ale z pewnością miał w pamięci wspomnienia z ich ostatniego spotkania, sprzed miesiąca w Rzymie, kiedy poniósł porażkę. Tym razem niespodzianki nie było i tenisista z Moskwy zwyciężył 7:6(6), 6:3.

- To, że wygrałem z tak twardym i trudnym rywalem jak Yannick, jest dla mnie ważne. On gra coraz lepiej, a ostatnim razem mnie pokonał. Ale zdołałem wygrać bez straty seta i jestem z tego powodu zadowolony - skomentował Rublow, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem trzecim Rublow, który w czwartek zapisał na swoim koncie pięć asów, trzy przełamania i 21 zagrań kończących, w ćwierćfinale zmierzy się z Tallonem Griekspoorem. Holender obronił meczbola i wyeliminował zeszłorocznego mistrza Terra Wortmann Open, Huberta Hurkacza.

Prawie przez trzy godziny rywalizowali ze sobą Włosi - Jannik Sinner i Lorenzo Sonego. Ostatecznie faworyzowany Sinner, turniejowa "czwórka", odrobił stratę seta i wygrał 6:7(4), 6:4, 6:4. - To był trudny mecz. Dobrze zareagowałem po przegraniu pierwszego seta - ocenił 21-latek z San Candido.

Kolejnym przeciwnikiem Sinnera będzie Aleksander Bublik, którego pokonał w zeszłym tygodniu w Den Bosch. Kazach w czwartek sprawił niemiłą niespodziankę miejscowym kibicom i ograł 6:3, 6:7(4), 6:3 Jana-Lennarda Struffa.