Niesamowity dreszczowiec dawnej finalistki Wimbledonu. Awans Samsonowej

Anna Blinkowa odwróciła losy dreszczowca z Sabiną Lisicką w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Pierwszy mecz ma za sobą rozstawiona z numerem drugim Ludmiła Samsonowa.

Anna Blinkowa Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Anna Blinkowa
W niedzielę rozpoczął się turniej w Bad Homburgu, gdzie wystąpi Iga Świątek. Polka pierwszy mecz rozegra w poniedziałek. Dzięki dzikiej karcie zagrała Sabina Lisicka (WTA 308), finalistka Wimbledonu 2013. Niemka prowadziła 4:1 w trzecim secie, ale przegrała 6:3, 1:6, 5:7 z Anną Blinkową (WTA 44).

Spotkanie trwało godzinę i 54 minuty. Lisicka zaserwowała 10 asów, ale też popełniła osiem podwójnych błędów. Niemka wywalczyła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu, ale przy drugim tylko 17 z 47. Na przełamanie zamieniła trzy z dziewięciu okazji. Blinkowa wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Lisicka ma za sobą mnóstwo zdrowotnych problemów, ale nie rezygnuje z powrotu do rywalizacji. W Berlinie w I rundzie uległa w dwóch zaciętych setach Caroline Garcii. Niemka w przeszłości była klasyfikowana na 12. miejscu w rankingu. W swoim dorobku ma cztery singlowe tytuły w WTA Tour. Ostatni zdobyła w Hongkongu w 2014 roku. Największym jej wielkoszlemowym osiągnięciem jest finał Wimbledonu 2013.

Ludmiła Samsonowa (WTA 15) wygrała 6:1, 6:4 z Wiktorią Tomową (WTA 80). W ciągu 76 minut dawna reprezentantka Włoch zgarnęła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery break pointy i spożytkowała trzy z pięciu okazji na przełamanie.

Sara Errani (WTA 82) pokonała 6:2, 6:3 Marynę Zaniewską (WTA 92). W drugim secie włoska finalistka Rolanda Garrosa 2012 od 0:3 wywalczyła sześć gemów z rzędu. Alize Cornet (WTA 60) wygrała 6:4, 6:2 z Martiną Trevisan (WTA 63). W pierwszym secie Francuzka wróciła ze stanu 2:4.

Jewgienija Rodina - Katie Volynets (USA, LL) 6:0, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ludmiła Samsonowa dojdzie do finału w Bad Homburgu?