Tenisistki ruszyły do boju w Eastbourne. Wśród nich finalistka Wimbledonu

W pniedziałek w Eastbourne nie brakowało trzysetowych bitew. Belgijka Elise Mertens skreczowała w trzeciej partii meczu z byłą liderką rankingu, Czeszką Karoliną Pliskovą.

Karolina Pliskova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W poniedziałek rozpoczęła się 48. edycja imprezy w Eastbourne. Na siedem meczów cztery zostały rozstrzygnięte po trzysetowych bojach. Jeden z nich zakończył się kreczem. Karolina Pliskova (WTA 18) prowadziła 6:7(3), 6:3, 3:0, gdy Elise Mertens (WTA 28) postanowiła nie kontynuować gry. Belgijka popełniła 15 podwójnych błędów. Czeszka zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 46 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Pliskova w Eastbourne triumfowała w 2017 i 2019 roku. Jest byłą liderką rankingu oraz finalistką US Open 2016 i Wimbledonu 2021. Kolejną rywalką Czeszki będzie Daria Kasatkina (WTA 11), która pokonała 6:3, 6:1 Anhelinę Kalininę (WTA 26). W ciągu 74 minut tenisistka mieszkająca w Barcelonie obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Madison Keys (WTA 25) wygrała 7:6(4), 6:4 z Terezą Martincovą (WTA 113). W pierwszym secie Amerykanka była w opałach, ale wróciła z 2:5 i obroniła dwie piłki setowe w dziewiątym gemie. W drugiej partii również odrobiała stratę. Od 0:2 zgarnęła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W trwającym godzinę i 43 minuty meczu posłała dziewięć asów i uzyskała cztery przełamania.

W II rundzie są dwie Brytyjki. Jodie Burrage (WTA 128) wykorzystała pięć z sześciu break pointów i zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Lauren Davis (WTA 44). Harriet Dart (WTA 142) osiem razy odebrała rywalce podanie i wygrała 7:5, 6:7(5), 6:1 z Shuai Zhang (WTA 37).

W starciu Rumunek Ana Bogdan (WTA 61) pokonała 6:3, 2:6, 6:3 Soranę Cirsteę (WTA 36). Mecz trwał dwie godziny. Wyżej notowana tenisistka miała 12 break pointów, ale wykorzystała tylko cztery. Pięć razy oddała podanie. Camila Osorio (WTA 81) zaliczyła cztery przełamania i wygrała 6:4, 6:4 z Shelby Rogers (WTA 46).

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)