Hubert Hurkacz poznał rywala w III rundzie. Zagra z wielkim włoskim talentem

Lorenzo Musetti będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. W czwartek rozstawiony z numerem 14. Włoch bez straty seta pokonał Jaume Munara.

Marcin Motyka
Lorenzo Musetti PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti
Lorenzo Musetti coraz skuteczniej radzi sobie na wszystkich nawierzchniach. Podczas Wimbledonu 2023 Włoch pokazuje, że jest w stanie dobrze grać na trawie, co jeszcze niedawno było jego słabością. W czwartek pokonał 6:4, 6:3, 6:1 Jaume Munara i pierwszy raz w karierze awansował do III rundy The Championships.

Czwartkowy mecz był rozgrywany na warunkach Musettiego. Włoch kontrolował wymiany, często i skutecznie używając slajsa, oraz lepiej serwował i returnował. W każdym kolejnym secie jego przewaga była coraz większa i ostatecznie pozwolił rywalowi na zdobycie ledwie ośmiu gemów.

W ciągu dwóch godzin i 20 minut gry Musetti zaserwował sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 68 ze 105 rozegranych punktów, posłał 38 zagrań kończących, popełnił 30 niewymuszonych błędów, ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał pięć z 14 break pointów.

Tym samym rozstawiony z numerem 14. Musetti został rywalem w 1/16 finału oznaczonego "17" Huberta Hurkacza. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 2-1 dla Włocha, ale ich jedyny pojedynek na trawie, w I rundzie Wimbledonu 2021, wygrał Polak.

21-letni Musetti to jeden z czołowych przedstawicieli grupy tenisistów młodego pokolenia. Aktualnie w rankingu ATP zajmuje 16. miejsce (najwyżej był 15.). Zdobył już dwa tytuły rangi ATP Tour, a jego najlepsze wielkoszlemowe rezultaty to 1/8 finału Rolanda Garrosa 2021 i 2023.

Mecz Hurkacza z Musettim najprawdopodobniej odbędzie się w piątek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)