Co ona wyprawia?! 16-letnia tenisistka robi furorę w Wimbledonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa

16-letnia tenisistka zadziwia w wielkoszlemowym Wimbledonie 2023 na kortach trawiastych w Londynie! W niedzielę Mirra Andriejewa odprawiła Anastazję Potapową i jest już w 1/8 finału.

Mirra Andriejewa (WTA 102) z dobrej strony pokazała się już w Rolandzie Garrosie. Doszła do III rundy i urwała seta Coco Gauff. W Wimbledonie 16-letnia tenisistka radzi sobie jeszcze lepiej. W niedzielę wróciła z 1:4 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:5 Anastazję Potapową (WTA 23) i jest już w 1/8 finału.

W pierwszym secie miały miejsce cztery przełamania, z których trzy uzyskała Andriejewa. Potapowa oddała podanie na otwarcie drugiej partii, by następnie zdobyć cztery gemy z rzędu. 16-letnia tenisistka ruszyła w pościg i wyrównała na 4:4. W emocjonującym dziewiątym gemie miała siedem break pointa, ale nie przełamała rywalki. Po chwili Andriejewa obroniła dwie piłki setowe, a następnie uzyskała przełamanie na 6:5. W 12. gemie utrzymała podanie i jej marsz trwa.

Spotkanie miało odbyć się w sobotę, ale z powodu opóźnień wywołanych przez deszcz zostało odwołane. Dzień później Andriejewa wygrała szóste spotkanie z rzędu na trawie. Do głównej drabinki Wimbledonu weszła po przejściu trzystopniowych kwalifikacji. Odprawiła kolejno Hiszpankę Rosę Vicens Mas, Francuzkę Chloe Paquet, Niemkę Tamarę Korpatsch, Brytyjkę Heather Watson i Barborę Krejcikovą (krecz Czeszki w drugim secie).

W ciągu 95 minut Andriejewa obroniła sześć z dziewięciu break pointów. Miała aż 21 szans na przełamanie i wykorzystała sześć. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Potapowej (80-71). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym roku w Monastyrze (ITF) Andriejewa przegrała po trzysetowym boju.

Andriejewa doszła do 1/8 finału Wimbledonu jako najmłodsza tenisistka od 2019 roku. Wtedy w Londynie szła jak burza 15-letnia Coco Gauff. Dla Amerykanki, podobnie jak obecnie dla Rosjanki, by to debiut w Wimbledonie i w ogóle pierwsze mecze na trawie w zawodowym tenisie.

Do III rundy tegorocznego Wimbledonu doszły trzy kwalifikantki (wyrównanie rekordu Ery Otwartej z 1999 roku). Oprócz Andriejewej były to Sofia Kenin i Natalija Stevanović. Amerykanka uległa Elinie Switolinie, a Serbkę zatrzymała Petra Kvitova.

O ćwierćfinał Andriejewa zmierzy się w poniedziałek z Amerykanką Madison Keys.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów niedziela, 9 lipca

III runda gry pojedynczej:

Mirra Andriejewa (Q) - Anastazja Potapowa (22) 6:2, 7:5

Program i wyniki turnieju kobiet

Czytaj także: Piorunujące otwarcie Sabalenki. Później rywalka tanio skóry nie sprzedała Ubiegłoroczna finalistka była w opałach! Błyskawiczny awans obrończyni tytułu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Mirra Andriejewa awansuje do ćwierćfinału Wimbledonu?