Bolesna porażka dawnej finalistki Rolanda Garrosa. Chinka nie miała dla niej litości

Sara Errani nie będzie miło wspominać tegorocznego występu w turnieju WTA 250 w Palermo. Dawna finalistka Rolanda Garrosa przegrała 0:6, 0:6 z Chinką Qinwen Zheng.

Qinwen Zheng PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Qinwen Zheng
36-letnia Sara Errani (WTA 112) zdecydowanie najlepsze lata ma za sobą. W przeszłości grała w finale Rolanda Garrosa (2012) i była klasyfikowana na piątym miejscu w singlowym rankingu WTA. Włoszka dwa razy triumfowała w Palermo (2008, 2012). Tym razem odpadła już w I rundzie po bolesnej porażce 0:6, 0:6 z Qinwen Zheng (WTA 26).

W ciągu 58 minut łupem Chinki padło 51 z 74 rozegranych punktów (68,9 proc.). Zheng obroniła cztery break pointy i wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Było to jej pierwsze spotkanie z Errani.

Kolejną rywalką Chinki będzie Diane Parry (WTA 82), która wygrała 6:4, 6:3 z Aurorą Zantedeschi (WTA 603). Początek meczu był zaskakujący, ale Francuzka ostudziła zapał rywalki i wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 93 minuty meczu zaliczyła pięć przełamań.

Clara Burel (WTA 94) w 98 minut zwyciężyła 6:4, 7:5 Julię Grabher (WTA 58). Francuzka wywalczyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana cztery razy, a spożytkowała sześć z 11 break pointów.

Nuria Brancaccio (WTA 180) wygrała 6:3, 6:4 z Tessah Andrianjafitrimo (WTA 388). W trwającym godzinę i 53 minuty spotkaniu Włoszka zniwelowała osiem z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji. W II rundzie jest też inna reprezentantka gospodarzy. Camilla Rosatello (WTA 363) rozbiła 6:1, 6:1 Viktoriję Golubić (WTA 120). Włoszka zgarnęła 57 z 88 rozegranych punktów (64,8 proc.).