Jeden rozstawiony w półfinałach w Gstaad. Młody Serb rozgrywa turniej życia

Rozstawiony z numerem drugim Miomir Kecmanović po dramatycznym i trzysetowym meczu pokonał Zizou Bergsa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad. Wspaniały marsz kontynuuje młody Hamad Medjedović.

Marcin Motyka
Miomir Kecmanović PAP/EPA / Peter Schneider / Na zdjęciu: Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović ma za sobą bardzo trudną przeprawę w ćwierćfinale turnieju ATP w Gstaad. Rozstawiony z numerem drugim Serb po ponad dwuipółgodzinnej batalii pokonał 6:4, 3:6, 7:5 kwalifikanta Zizou Bergsa, choć w decydującym secie przegrywał 1:4 ze stratą dwóch przełamań, a potem 3:5.

- Gdy tak wysoko przegrywałem, nie wyglądało to dla mnie dobrze, ale wierzyłem, że odwrócę losy meczu i cieszę się, że to zrobiłem - powiedział 23-latek z Belgradu w pomeczowym wywiadzie na korcie.

Kecmanović, który w piątek zaserwował trzy asy i wykorzystał pięć z 16 piłek na przełamanie, w półfinale zmierzy się z Albertem Ramosem. Hiszpan także potrzebował trzech partii, aby wyeliminować Juana Pablo Varillasa.

W pojedynku autorów sensacji w II rundzie Pedro Cachin, który ograł najwyżej rozstawionego Roberto Bautistę, w dwóch setach okazał się lepszy od Jaume Munara, pogromcy Stana Wawrinki. Dla 28-letniego Argentyńczyka to pierwszy w karierze awans do 1/2 finału imprezy głównego cyklu.

Kolejnym rywalem Cachina będzie rozgrywający turniej życia 20-letni Hamad Medjedović. Serbski kwalifikant w piątek wygrał 6:3, 6:3 z oznaczonym "czwórką" Yannickiem Hanfmannem. Pokonując aktualnie 46. w światowym rankingu Niemca, odniósł największe zwycięstwo w karierze i wywalczył premierowy awans do półfinału zawodów rangi ATP Tour.

EFG Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)