Ostatnia Polka dostała tenisowe lanie w eliminacjach

Stefania Rogozińska-Dzik wygrała tylko jednego gema w meczu pierwszej rundy eliminacji w Warszawie. Waleria Sawinych odniosła zdecydowane zwycięstwo 6:0, 6:1 i pozostaje w grze o wejście do turnieju głównego.

Stefania Rogozińska-Dzik Materiały prasowe / Marta Kurzacz/GAT Gdańsk / Na zdjęciu: Stefania Rogozińska-Dzik
Stefania Rogozińska-Dzik zagrała jako czwarta z Polek w niedzielnych eliminacjach do największego turnieju tenisistek w kraju. Przeciwniczką 22-letniej zawodniczki była rozstawiona w kwalifikacjach z numerem czwartym Waleria Sawinych. Starsza o dekadę od Polki tenisistka jest notowana ponad 600 pozycji wyżej w rankingu WTA.

Przewaga umiejętności Walerii Sawinych była widoczna w pierwszym secie i to wyraźnie. Ponadto Polka wyglądała na stremowaną wobec natarcia przeciwniczki. Gem za gemem trafiał na konto faworytki. Minęło zaledwie 26 minut grania i było 6:0 dla Walerii Sawinych po secie bez ciekawej historii.

Początek drugiego seta zapowiadał bardziej wyrównaną walkę, ponieważ zaledwie kilka gemów zajęło tenisistkom tyle samo czasu niż pierwsza partia. Waleria Sawynych miała jednak sytuację pod kontrolą i nie pozwoliła na dużo Polce. Skończyło się na zaledwie jednym gemie rozstrzygniętym przez Stefanię Rogozińską-Dzik i wyniku 6:1 dla faworytki.

Stefania Rogozińska-Dzik podzieliła los Martyny Kubki, Weroniki Falkowskiej oraz Olivii Lincer, które również nie poradziły sobie z przeciwniczkami w pierwszej rundzie eliminacji. Tym samym w turnieju głównym będzie można zobaczyć Igę Świątek, Maję Chwalińską oraz Weronikę Ewald.