Efektowne otwarcie objawienia ostatnich miesięcy. Szybki awans Szwajcarki w Lozannie

W poniedziałek w Lozannie (WTA 250) Mirra Andriejewa nie dała szans Ukraince Dajanie Jastremskiej. Pewny awans wywalczyła również Szwajcarka Jil Teichmann.

Mirra Andriejewa PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa
16-letnia Mirra Andriejewa (WTA 64) w ostatnich miesiącach zrobiła furorę w trzech prestiżowych imprezach. W Madrycie i Wimbledonie awansowała do 1/8 finału, a w Rolandzie Garrosie doszła do III rundy. Pod koniec kwietnia była notowana na 194. miejscu w rankingu, a teraz jest coraz bliżej Top 50.

W tym tygodniu Rosjanka bierze udział w turnieju w Lozannie. Została rozstawiona z numerem szóstym i na początek rozbiła 6:0, 6:2 Dajanę Jastremską (WTA 145). W ciągu 65 minut Andriejewa wykorzystała siedem z 10 break pointów.

Andriejewa mieszka w Cannes i ma francuskiego trenera Jeana-Rene Lisnarda. W II rundzie jej rywalką będzie Anna Bondar (WTA 155), która pokonała 6:1, 6:3 Alionę Bolsovą (WTA 115). W trwającym 87 minut meczu Węgierka na przełamanie zamieniła siedem z 10 szans.

Jil Teichmann (WTA 124) wygrała 6:2, 6:2 z Eriką Andriejewą (WTA 156). W ciągu 87 minut Szwajcarka zgarnęła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i spożytkowała cztery z sześciu okazji na przełamanie.

W Lozannie z numerem pierwszym została rozstawiona Irina-Camelia Begu, ale wycofała się. Na samą górą drabinki została przesunięta Francuzka Diane Parry (nr 9). Włoszka Elisabetta Cocciaretto (nr 2) spotka się ze Szwajcarką Celine Naef. Na zwyciężczynię tego meczu w II rundzie czek już Julia Riera (WTA 143), która rozbiła 6:2, 6:1 Patricię Marię Tig (WTA 706).

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)